Serie A. "Na całe zło lek jest jeden". Ronaldo huknął na rozpoczęcie roku [WIDEO]

Dwa gole i asysta - tak Cristiano Ronaldo rozpoczął rok 2021 w barwach Juventusu FC. Jego drużyna pewnie pokonała na własnym obiekcie Udinese Calcio 4:1.

Krzysztof Kaczmarczyk
Cristiano Ronaldo Twitter / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
Nie ma wątpliwości, że od gry Cristiano Ronaldo w dużej mierze zależą wyniki, jakie osiąga Juventus FC.

"Na całe zło lek jest jeden w Juventusie - Cristiano Ronaldo" - stwierdził wprost komentator stacji Eleven Sports 2, która transmitowała niedzielny pojedynek "Starej Damy" z Udinese.

Pierwszą bramkę Portugalczyk strzelił w 31. minucie. Najpierw piłkę przejął Aaron Ramsey, a potem Ronaldo pomknął w pole karne i precyzyjnie huknął po długim słupku - bramkarz gości Juan Musso był bez szans.

Dublet gwiazdor Juve skompletował w 70. minucie meczu. Tym razem w środku pola piłkę przejął Rodrigo Bentancur, który precyzyjnym podaniem wypuścił Ronaldo sam na sam z golkiperem Udinese. Ten ponownie był bez szans.

Dla 35-latka były to trafienia numer 13 i 14 w sezonie, co pozwoliło mu objąć samodzielną pozycję lidera w klasyfikacji na najlepszego strzelca w Serie A.

Już w środę 6 stycznia Juventus w ligowym hicie zmierzy się na wyjeździe z najlepszą aktualnie drużyną rozgrywek, ekipą AC Milan. "Stara Dama" traci do Milanu 10 punktów mając jeden mecz zaległy.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Cristiano Ronaldo zostanie królem strzelców Serie A?