Karol Świderski strzelił gola. PAOK Saloniki fatalnie finiszował

Karol Świderski otworzył wynik w przegranym 2:3 meczu z Atromitosem Ateny. PAOK Saloniki nie ma efektywniejszego w ofensywie piłkarza niż Polak.

Karol Świderski Getty Images / Fermin Rodriguez/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Karol Świderski
PAOK Saloniki mierzył się na wyjeździe z zespołem, który nie zwyciężył od sześciu kolejek, a dwa poprzednie mecze przegrał. Pierwszą dużą szansę na strzelenie gola miał Christos Tzolis, ale nie wykorzystał rzutu karnego w 16. minucie.

Skuteczniejszy był Karol Świderski, który w 22. minucie strzelił gola z podania Tzolisa. PAOK znalazł się na prowadzeniu 1:0 i taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po przerwie było więcej trafień. Świderski nie wykorzystał dwóch szans na skompletowanie dubletu, po czym Atromitos wyrównał. Do kolejnej wymiany ciosów doszło w ostatnich 10 minutach podstawowego czasu i po niej było 2:2. Goście z Salonik fatalnie finiszowali i w doliczonym czasie stracili gola na 2:3.

Statystyki byłego młodzieżowego reprezentanta Polski w Super League to siedem goli oraz dwie asysty. W rankingu strzelców jest trzeci wyłącznie za Youseffem El Arabim z Olympiakosu Pireus oraz Jeronimo Barralesem z Asterasu Tripolis. W klasyfikacji kanadyjskiej ligi Polak przegrywa wyłącznie z Marokańczykiem, który może pochwalić się aż 13 trafieniami od początku sezonu.

PAOK nie ma równego Świderskiemu piłkarza w ofensywie. Najnowszym pomysłem klubu na wzmocnienie rywalizacji w ataku jest sprowadzenie Michaela Krmencika, którego wypożyczenie zostało ogłoszone na początku roku. W czwartek Czech był zmiennikiem Świderskiego. PAOK w tabeli jest trzeci za Olympiakosem oraz Arisem Saloniki.

Czy Karol Świderski powinien być sprawdzony w reprezentacji Polski?