PKO Ekstraklasa. Zwycięstwa Jagiellonii i Stali w sparingach. Zagłębie odnotowało porażkę

Jagiellonia Białystok rozprawiła się 3:0 z klubem FK Radnicki Nisz. Stal Mielec zdołała wygrać z FK Napredak Koprovec po bramce Mateusza Maka. Zagłębie Lubin musiało jednak uznać wyższość rywala, "Miedzowi" przegrali 1:2 z Partizanem Belgrad.

Rafał Szymański
piłkarze Jagiellonii Białystok WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Jagiellonii Białystok
Polskie kluby kontynuują zmagania w meczach kontrolnych przed rundą wiosenną PKO Ekstraklasy. Przypomnijmy, że rozgrywki ligowe zostaną wznowione już 29 stycznia.

W niedzielę kolejny sparing w tureckim Belek rozegrała Jagiellonia Białystok. Zespół Bogdana Zająca bez większych problemów poradził sobie z serbskim Radnicki Nis. Wynik w 38. minucie otworzył Jakov Puljić. Po przerwie na 2:0 podwyższył Fernan Ferreiroa, a ostatni cios zadał Przemysław Mystkowski trafiając do siatki z rzutu karnego. Szansę zaprezentowania swoich umiejętności otrzymał piłkarz testowany i nieoficjalnie wiadomo, że był to Ukrainiec Myroslaw Mazur.

Zagłębie Lubin również w Belek zagrało z Partizanem Belgrad. Serbscy przeciwnicy jako pierwszy wyszli na prowadzenie w tej rywalizacji. W 30. minucie gola strzelił Filip Holender. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy do remisu doprowadził Samuel Mraz. Bramka słowackiego napastnika daje nadzieję kibicom "Miedziowych", ponieważ do tej pory piłkarz spisywał się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu szalę zwycięstwa na korzyść Partizana przechylił Nikola Stulić. W barwach Zagłębia wystąpiły zimowe nabytki, czyli Djordje Crnomarković i Łukasz Łakomy.

Stal Mielec podejmowała niżej notowanego rywala. FK Napredak jest 15. drużyną ligi serbskiej. Warto przypomnieć, że pierwotnie podopieczni Leszka Ojrzyńskiego mieli zmierzyć się z Alanyasporem. Spotkanie z tureckim zespołem nie mogło jednak dojść do skutku. Ostatecznie beniaminek odnotował wygraną na swoim koncie. Zwycięską bramkę dla Stali zdobył Mateusz Mak.

Jagiellonia Białystok - FK Radnicki Nisz 3:0 (1:0)
1:0 - Jakov Puljić 38'
2:0 - Fernan Ferreiroa 48'
3:0 - Przemysław Mystkowski (k.) 69'

Skład Jagiellonii: Błażej Niezgoda (46' Luka Gugeszaszwili) - Paweł Gierach (46' Paweł Olszewski), Ivan Runje (32' Bogdan Tiru, 61' Jakub Orpik), Błażej Augustyn (32' Jan Majsterek, 46' Bartosz Kwiecień), Bartłomiej Wdowik (46' Myroslaw Mazur*) - Martin Pospisil (46' Przemysław Mystkowski), Taras Romanczuk (32' Ariel Borysiuk, 61' Fedor Cernych) - Mateusz Wyjadłowski, Jesus Imaz (46' Fernan Lopez), Kamil Wojtkowski (46' Kris Twardek) - Jakov Puljić (46' Maciej Bortniczuk).
*testowany.

***

KGHM Zagłębie Lubin - Partizan Belgrad 1:2 (1:1)
0:1 - Filip Holender 30'
1:1 - Samuel Mraz 40'
1:2 - Nikola Stulić 87'

Skład Zagłębia: Dominik Hładun (46' Konrad Forenc) - Jakub Wójcicki (62' Jakub Bednarczyk), Dominik Jończy (62' Kamil Kruk), Djordje Crnomarković (62' Damian Oko), Sasa Balić (62' Mateusz Bartolewski, 74' Mateusz Kizyma), Patryk Szysz (62' Dawid Pakulski), Łukasz Poręba (62' Łukasz Łakomy), Jakub Żubrowski (46' Jewgienij Baszkirow), Filip Starzyński (46' Adam Ratajczyk), Dejan Drazić (62' Daniel Dudziński), Samuel Mraz (62' Rok Sirk).

***

Stal Mielec - FK Napredak Krusevac 1:0 (0:0)
1:0 - Mateusz Mak 57'

Wyjściowy skład Stali: Damian Primel - Albin Granlund, Marcin Flis, Bożidar Czorbadżijski, Mateusz Matras, Robert Dadok, Damian Pawłowski, Maciej Domański, Aleksandyr Kolew, Michael Wyparło, Maciej Jankowski, Aleksandyr Kolew.

Bundesliga. Rafał Gikiewicz wściekły na kolegów z zespołu. "Schodzą z uśmiechem po porażce!"