Sparingi. Widzew Łódź wygrał pewnie. Kanonady Radomiaka

Widzew Łódź zwyciężył 2:0 z Sokołem Aleksandrów Łódzki w środowym sparingu. W dwóch meczach z udziałem Radomiaka padło 14 goli, a Stal Rzeszów zdemolowała swojego przeciwnika 6:0.

piłkarze Widzewa Łódź Materiały prasowe / Widzew.com / Marcin Bryja / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź
Widzew Łódź rozegrał cztery z pięciu sparingów z trzecioligowcami i ograł większość z nich. Sokoła Aleksandrów Łódzki pokonał 2:0. Karol Czubak strzelił drugiego gola w okresie przygotowań po dośrodkowaniu Dominika Kuna. Drugie trafienie było samobójcze i było konsekwencją strzału Krystiana Nowaka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Przed wylotem na zgrupowanie do Turcji podopieczni Enkeleida Dobiego zmierzą się jeszcze z Zagłębiem Sosnowiec.

Radomiak rozegrał w środę dwa mecze kontrolne. Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Dariusza Banasika był Motor Lublin i na boisku dużo się działo od początku do końca. Prowadził Radomiak dzięki pięknemu strzałowi Leandro, następnie zaliczkę miał Motor, jeszcze raz pierwszoligowiec, a w ostatniej akcji lublinianie zdobyli gola na 3:3. Kanonada była obfita, a jeszcze większą Radomiak zaserwował wieczorem. Pierwszoligowiec pokonał 5:3 Orlęta Radzyń Podlaski. Piłkarze ofensywni mieli powody do zadowolenia w przeciwieństwie do obrońców.

Z dwoma przeciwnikami zmierzył się również GKS Katowice. Teoretycznie trudniejszym wyzwaniem był sparing z imiennikiem z Tychów, który rywalizuje w Fortuna I lidze. Przy obficie padającym śniegu obu drużynom udało się wykreować kilka sytuacji podbramkowych w pierwszej połowie, ale żadna z nich nie została wykorzystana. Piłka trafiła do siatki dopiero w 80. minucie po uderzeniu Patryka Szwedzika. Zapewnił on katowiczanom zwycięstwo 1:0. Po południu GKS zremisował 1:1 z Rekordem Bielsko-Biała i dla odmiany w końcówce stracił gola.

Najwięcej goli strzeliła w jednym meczu Stal Rzeszów, która zdemolowała 6:0 Wisłokę Dębica. Po przerwie po dwa uderzenia do bramki trzecioligowca oddali Rafał Maciejewski i Wojciech Reiman. Stal zdobyła minimum bramkę w każdym sparingu z czterech sparingów, a w sumie wbiła ich 12. Na razie jest najskuteczniejszym drugoligowcem.

Fortuna I liga:

Radomiak - Motor Lublin 3:3 (2:2)

Radomiak - Orlęta Radzyń Podlaski 5:3 (2:1)

GKS Tychy - GKS Katowice 0:1 (0:0)

Chrobry Głogów - Miedź II Legnica 3:0 (2:0)

Stomil Olsztyn - Legia Warszawa 1:3 (1:0)

Widzew Łódź - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:0 (1:0)

GKS Bełchatów - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:1 (1:1)

II liga:

GKS Katowice - Rekord Bielsko-Biała 1:1 (1:0)

KKS 1925 Kalisz - Unia Janikowo 3:1 (0:1)

Sokół Ostróda - Bałtyk Gdynia 3:1 (1:0)

Stal Rzeszów - Wisłoka Dębica 6:0 (2:0)

Bytovia Bytów - Chojniczanka 2:1 (1:1)

Błękitni Stargard - Flota Świnoujście 0:1 (0:1)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Widzew Łódź zdobędzie więcej punktów w rundzie wiosennej niż jesiennej?