Sparingi. Arka Gdynia rozpędzona. Problemy ŁKS-u w Turcji

Za drużynami z Fortuna I ligi i II ligi kolejna sparingowa sobota. Arka Gdynia zwyciężyła 4:0 z Olimpią Elbląg. ŁKS Łódź miał w Turcji problem z pogodą, a GKS 1962 Jastrzębie na Słowacji z przeciwnikiem.

Arkadiusz Kasperkiewicz WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Arkadiusz Kasperkiewicz
Arka Gdynia prezentuje się obiecująco w okresie przygotowań po zmianie trenera Ireneusza Mamrota na Dariusza Marca. Zremisowała z Pogonią Szczecin, a także odniosła zwycięstwa po 4:0 z Gryfem Wejherowo i z Olimpią Elbląg. W rywalizacji w drugoligowcem ponownie strzelił gola Mateusz Żebrowski, a dubletem popisał się obrońca Michał Marcjanik. Czwartego gola dołożył Rafał Wolsztyński po dośrodkowaniu Luisa Valcarce. Mniej niż 10 minut spędził na boisku Arkadiusz Kasperkiewicz, który zobaczył czerwoną kartkę.

ŁKS Łódź trenuje na zgrupowaniu w Turcji. Co prawda nie musi zmagać się z opadami śniegu, ale jego sparing z serbskim FK Indija opóźnił się z powodu ulewy. Kiedy już sędzia dał sygnał do rozpoczęcia meczu, podopieczni Wojciecha Stawowego przystąpili do ataku. W 8. minucie Łukasz Sekulski strzelił na 1:0 z podania Pirulo, które zostało przepuszczone przez Mikkela Rygaarda. Rywale do końca pierwszej połowy nie wyrównali, a drugiej nie było z powodu kolejnego oberwania chmury.

Z zagranicznym zespołem zagrał również GKS 1962 Jastrzębie. Podopieczni Pawła Ściebury gościli na Słowacji i nie mieli problemu z pogodą, a z przeciwnikiem MSK Żylina. Pierwszoligowiec nie miał dużo do powiedzenia na boisku i dostał lanie 0:5. Na serię goli gospodarzy GKS nie odpowiedział choćby jednym trafieniem.

W konfrontacji pierwszoligowców z województwa małopolskiego Puszcza Niepołomice zwyciężyła 3:1 z Sandecją Nowy Sącz. Podopieczni Tomasza Tułacza są wyżej w tabeli i stopniowo potwierdzali to golami. Dopiero po trzecim Jewhena Radionowa wynik poprawił z perspektywy nowosądeczan Rafael Victor. Trener Dariusz Dudek przyglądał się między innymi testowanemu Viniciusowi. Jego drużyna przegrała po raz pierwszy w okresie przygotowań.

Fortuna I liga:

ŁKS Łódź - FK Indija 1:0 (1:0)

Górnik Łęczna - Chełmianka Chełm 2:0 (1:0)

Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 4:0 (1:0)

Miedź Legnica - Górnik Polkowice 2:0 (1:0)

GKS Tychy - Ruch Chorzów 2:1 (0:1)

Odra Opole - KKS 1925 Kalisz 3:3 (0:3)

Stomil Olsztyn - Wisła Puławy 2:4 (0:4)

Zagłębie Sosnowiec - Widzew Łódź 1:0 (0:0)

GKS 1962 Jastrzębie - MSK Żylina 0:5 (0:2)

GKS Bełchatów - Warta Sieradz 4:0 (3:0)

GKS Bełchatów - RKS Radomsko 1:4 (0:3)

Sandecja Nowy Sącz - Puszcza Niepołomice 1:3 (0:1)

Resovia - Wieczysta Kraków 2:0 (1:0)

II liga:

GKS Katowice - Polonia Bytom 3:1 (1:0)

Chojniczanka - Sokół Ostróda 3:0 (1:0)

Wigry Suwałki - Jagiellonia II Białystok 0:2 (0:1)

Śląsk II Wrocław - Polonia/Sparta Świdnica 1:0 (1:0)

Stal Rzeszów - Wólczanka Wólka Pełkińska 2:1 (0:0)

Garbarnia Kraków - Siarka Tarnobrzeg 1:3 (1:1)

Pogoń Siedlce - Polonia Warszawa 1:3 (1:2)

Bytovia Bytów - Radunia Stężyca 4:2 (3:0)

Błękitni Stargard - Pogoń II Szczecin 2:4

Lech II Poznań - Nielba Wągrowiec 6:0 (2:0)

Olimpia Grudziądz - Huragan Morąg 5:1 (2:0)

Hutnik Kraków - Podhale Nowy Targ 2:1 (1:1)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Arka Gdynia poprawi wyniki w lidze pod wodzą Dariusza Marca?