Ligue 1: tylko remis Olympique Marsylia, Milik znów poza kadrą

Olympique Marsylia tylko zremisował na wyjeździe z FC Nantes 1:1. Goście bardzo się męczyli, a w dodatku na początku drugiej połowy stracili kuriozalnego gola. Poza kadrą gości na to spotkanie znalazł się reprezentant Polski Arkadiusz Milik.

Tomasz Galiński
piłkarze Olympique Maryslia Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: piłkarze Olympique Maryslia
Trudno wytłumaczyć co na początku drugiej połowy zrobił doświadczony Steve Mandanda. Dostał nieprzyjemne podanie od kolegi z drużyny we własnym polu karnym i... nie trafił w piłkę. Dopadł do niej Ludovic Blas i wpakował do pustej bramki.

Prowadzenie FC Nantes było o tyle niespodziewane, że w pierwszych minutach drugiej połowy zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni. Wystarczył jednak moment nieuwagi, gapiostwo, błąd techniczny i to rywale wyszli na prowadzenie.

Nie był to wielki mecz. Sytuacji pod jakąkolwiek z bramek było jak na lekarstwo. Dość powiedzieć, że w pierwszej połowie nie oglądaliśmy choćby jednego celnego strzału. Skoro jednak samemu nie jest się w stanie wykreować dogodnej sytuacji, to z pomocą przychodzi trapiony problemami przeciwnik.

Absolutnie nie było widać różnicy, jaka dzieli oba zespoły w tabeli. Nantes jest w strefie spadkowej, a mimo to przez większość meczu bez większych problemów radziło sobie z atakami gości. W końcu jednak defensywa gospodarzy pękła. Dośrodkowanie Yuto Nagatomo z lewej flanki wykorzystał Dimitri Payet, dostawił nogę i mieliśmy remis.

Goście atakowali do samego końca, ale nie znaleźli sposobu na strzelenie zwycięskiego gola. W dodatku w ostatniej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę otrzymał Hiroki Sakai, który za wysoko podniósł nogę i kopnął przeciwnika w głowę.

Wydawało się, że wygrana z Niceą w środku tygodnia doda Marsylii wiatru w żagle, ale trudno powiedzieć, że faktycznie tak się stało.

Być może wynik byłby inny, gdyby mógł zagrać Arkadiusz Milik, ale po raz kolejny znalazł się poza kadrą meczową. Reprezentant Polski w dalszym ciągu odczuwa ból po kontuzji uda i sztab szkoleniowy nie chciał ryzykować ewentualnego pogłębienia urazu. Nie zagrali też dwaj inni ważni piłkarze - Florian Thauvin i Dario Benedetto.

FC Nantes - Olympique Marsylia 1:1 (0:0)
1:0 Ludovic Blas 50'
1:1 Dimitri Payet 69'

FC Nantes: Alnan Lafont - Dennis Appiah, Andrei Girotto, Jean-Charles Castelletto, Charles Traore - Ludovic Blas, Abdoulaye Toure, Pedro Chirivella, Imran Louza (83' Marcus Coco) - Moses Simon (68' Abdoul Kader Bamba), Randal Kolo Muani (83' Renaud Emond).

Olympique Marsylia: Steve Mandanda - Hiroki Sakai, Alvaro Gonzalez, Duje Caleta-Car, Yuto Nagatomo (90' Jordan Amavi) - Saifeddine Khaoui (90+5' Pol Lirola), Boubacar Kamara (80' Michael Cuisance), Pape Gueye, Dimitri Payet, Luis Henrique (46' Valentin Rongier) - Ahmadou Mamba Dieng (46' Valere Germain).

Żółte kartki: Traore, Castelletto, Chirivella, Bamba (FC Nantes) i Alvaro Gonzalez (Olympique Marsylia).

Czerwona kartka: Sakai (Olympique Marsylia).

Sędzia: Amaury Delerue.

Stade Brestois 29 - Olympique Lyon 2:3 (0:3)
0:1 Lucas Paqueta 9'
0:2 Houssem Aouar 29'
0:3 Memphis Depay 44'
1:3 Brendan Chardonnet 53'
2:3 Irvin Cardona 74'

AS Saint-Etienne - Stade de Reims 1:1 (0:0) 0:1 El Bilal Toure 72' 1:1 Charles Abi 89'