Niemcy ocenili Roberta Lewandowskiego. Piszą o nietypowym problemie Polaka w meczu z Eintrachtem Frankfurt

Bayern Monachium przegrał w wyjazdowym spotkaniu Bundesligi z Eintrachtem Frankfurt 1:2. Robert Lewandowski był jednym z lepszych piłkarzy gości, choć zmagał się z pewnym problemem. Katastrofalną ocenę otrzymał za to jeden z klubowych kolegów Polaka.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Robert Lewandowski PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Piłkarze Eintrachtu Frankfurt kapitalnie rozpoczęli mecz z Bayernem Monachium i na przerwę schodzili z prowadzeniem 2:0. Tuż po zmianie stron kontaktowego gola zdobył Robert Lewandowski, ale na więcej mistrza Niemiec nie było stać. "Przed przerwą miał pecha, ale później pokazał się na piątym metrze i trafił do siatki po raz 26. w tym sezonie" - pisze o Polaku "Abend Zeitung" przy nocie "3" w skali 1-6, gdzie "1" oznacza klasę światową, a "6" wytęp poniżej krytyki.

Monachijska gazeta zwróciła też uwagę na problem Polaka związany ze złym stanem murawy we Frankfurcie. "Najlepszy piłkarz na świecie miał problemy z ustaniem i ciągle się ślizgał" - dodano. Spośród zawodników Bayernu wyżej oceniono jedynie Leroy Sane, który asystował przy golu Polaka i dostał "2" (bramkę zobaczysz TUTAJ).

Według "Bilda" to Lewandowski, wraz z Manuelem Neuerem, byli najlepszymi piłkarzami Bayernu. Obaj otrzymali od niemieckiego magazynu po "3". Z kolei najniższą możliwą ocenę dostał Niklas Suele. Niemiec zagrał na pozycji prawego obrońcy i popełnił błędy przy obu bramkach dla rywali.

Znacznie lepiej spisali się defensorzy Eintrachtu. "Lewandowski był w dobrych rękach stoperów z Frankfurtu, ale mimo to zdobył kolejnego gola" - pisze niemiecka odsłona serwisu "Goal" przy nocie "3,5" dla Polaka.

Z kolei dziennikarz sport.de podkreślił, że Lewandowski nie był wspierany przez kolegów z ofensywy. "Za rzadko był odnajdowany przez piłkarzy Bayernu, a gola zdobył przy swojej pierwszej realnej szansie. Później niewiele się zmieniło" - podkreślono przy "3" dla lidera klasyfikacji strzelców.

Inny z niemieckich serwisów skupił się na rywalizacji "Lewego" z Martinem Hintereggerem. "Miał już lepsze, ale i gorsze popołudnia z frankfurckim obrońcą. Tym razem pierwsza połowa wyraźnie dla Hintereggera, ponieważ Lewandowski rzadko kiedy dosięgał piłki" - czytamy na "Sueddeutsche Zeitung", które nie przyznało indywidualnych ocen dla piłkarzy.