Liga Mistrzów. Znakomity występ Chiesy. Juventus czekał na to ponad 20 lat

Federico Chiesa dał nadzieję kibicom Juventusu w starciu z FC Porto. We wtorkowym spotkaniu reprezentant Włoch dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Rafał Szymański
Federico Chiesa Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: Federico Chiesa
Drużyna Sergio Conceicao prowadziła po pierwszej połowie na Allianz Stadium. Sergio Oliveira wykorzystał rzut karny w 19. minucie.

Po zmianie stron motorem napędowym akcji "Starej Damy" był Federico Chiesa. Na początku drugiej części skrzydłowy wykorzystał dogranie Cristiano Ronaldo i po raz pierwszy pokonał Agustina Marchesina.

Rewelacyjny 23-latek imponował formą strzelecką, w 63. minucie gry znowu ukąsił. Asystę przy drugim trafieniu zanotował Juan Cuadrado.

Serwis Opta wyliczył, że Chiesa jest pierwszym włoskim piłkarzem Juventusu, który w XXI wieku skompletował dublet w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Trudno w to uwierzyć, ale po raz ostatni dokonał tego słynny Filippo Inzaghi przeciwko Manchesterowi United w 1999 roku.

Chiesa utrzymał Juventus przy życiu i doprowadził do dogrywki. Trener Andrea Pirlo zmienił go w 102. minucie, na murawie pojawił się Federico Bernardeschi. W tym sezonie łącznie we wszystkich rozgrywkach wystąpił łącznie w 32 spotkaniach, w których zdobył 11 bramek i zaliczył 8 asyst.

W ostatecznym rozrachunku zespół Pirlo wygrał 3:2 po dogrywce. Portugalczycy mieli zaliczkę bramkową z pierwszego meczu i dlatego Juventus został wyeliminowany z dalszych zmagań w Lidze Mistrzów.