Świetna forma Polaka w Turcji. Zaliczył prawdziwe wejście smoka

Wynikiem 3:0 zakończyło się spotkanie ligi tureckiej, w którym Karagumruk mierzył się z Kayserisporem. Jedną z bramek strzelił Artur Sobiech. Jego zespół wciąż liczy się w walce o europejskie puchary.

Mateusz Kozanecki
Artur Sobiech Getty Images / Metin Aktas / Na zdjęciu: Artur Sobiech
W spotkaniu 31. kolejki tureckiej Super Lig Fatih Karagümrük SK z Arturem Sobiechem w składzie mierzyło się z walczącym o utrzymanie Kayserisporem.

Pojedynek od samego początku układał się pod dyktando gospodarzy. Już w 33. minucie bramkę na 1:0 strzelił Jimmy Durmaz.

Po zmianie stron piłkarze Karagumruk kontynuowali dobrą grę. Na 2:0 podwyższył Argentyńczyk Lucas Castro, a wynik spotkania ustalił Artur Sobiech.

Polak trafił do bramki rywali w 86. minucie, choć na boisku pojawił się zaledwie trzy minuty wcześniej. Pojedynek zakończył się wynikiem 3:0.

Fatih Karagümrük SK zajmuje obecnie 8. miejsce w ligowej tabeli, ale wciąż ma szansę na występy w europejskich pucharach. Do zakończenia sezonu zespół Artura Sobiecha rozegra jeszcze dziesięć spotkań.

Do czwartego Trabzonsporu Karagumruk traci obecnie osiem punktów. Kolejne spotkanie rozegra 3 kwietnia - na wyjeździe z Caykur Rizespor.

Ultrasi Pogoni Szczecin zorganizują "spacer" na mecz. "Żadne prawa i ustawy nie zabiorą nam zabawy"

Czy Karagumruk zagra w europejskich pucharach w sezonie 21/22?