Klasyfikacja strzelców Bundesligi. Nieprawdopodobny dorobek Roberta Lewandowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Wydaje się, że nikt nie jest w stanie zatrzymać polskiego napastnika. Tym razem Robert Lewandowski trzykrotnie wpisał się na listę strzelców i pogrążył VfB Stuttgart.

Zawodnicy Bayernu Monachium byli nastawieni wyjątkowo ofensywnie w sobotnim starciu z VfB Stuttgart. W pierwszej połowie rywalizacji Gregor Kobel był zupełnie bezradny.

Czerwona kartka Alphonso Daviesa nie podłamała zespołu Hansiego Flicka. W 18. minucie gry Robert Lewandowski wykorzystał asystę Serge'a Gnabry'ego i ukąsił po raz pierwszy. Później niemiecki skrzydłowy podwyższył na 2:0.

Po kilkudziesięciu sekundach Thomas Mueller precyzyjnie dograł do Lewandowskiego, który uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. W 39. minucie reprezentant Polski dołożył swojego trzeciego gola i ustalił wynik na 4:0.

Filar Bayernu jest bezkonkurencyjny w bieżącym sezonie Bundesligi. Lewandowski wystąpił w 25 spotkaniach, w których zdobył 35 bramek i zaliczył 6 asyst. 32-latek jest niekwestionowanym liderem klasyfikacji strzelców. Przypomnijmy, że w przeszłości nikt na tym etapie rozgrywek nie mógł pochwalić się lepszym dorobkiem. Na wyciągnięcie ręki jest rekord Gerda Muellera, który w sezonie 1971/72 strzelił 40 goli.

To był dobry dzień dla napastników. Na pozycji wicelidera znajdują się Andre Silva i Erling Haaland, obaj strzelili po 2 gole w sobotnich spotkaniach. Swoje statystyki poprawił też Wout Weghorst, który jest tuż za podium.