Eliminacje MŚ 2022. Henryk Kasperczak wskazał problem kadry. "Piotr Zieliński gra smutny"

Reprezentacja Polski w eliminacjach MŚ 2022 przegrała na wyjeździe z Anglią 1:2. Henryk Kasperczak w rozmowie z portalem sport.pl wskazał największe problemy kadry. Jednym z piłkarzy, który rozczarowują jest Piotr Zieliński.

Łukasz Witczyk
Piotr Zieliński PAP/EPA / Andy Rain / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Od wielu lat Piotr Zieliński zachwyca formą w SSC Napoli, ale nie potrafi tego przełożyć na regularną dobrą grę w reprezentacji Polski. Co prawda w starciu eliminacji MŚ z Węgrami był jednym z lepszych zawodników, to jednak w spotkaniu z Anglią znów zawiódł.

Zdaniem Henryka Kasperczaka wyniki polskiej drużyny poprawią się wtedy, gdy Zieliński w reprezentacji będzie grał tak, jak w klubie z Neapolu. - Taki Piotr Zieliński gra smutny, jakby nie miał zaufania do swoich możliwości. Nie gra tego, co potrafi grać. Przecież umie kiwnąć, wziąć grę na siebie. Ale w Napoli, a nie w kadrze - powiedział były reprezentant Polski.

Doświadczony trener uważa, że polskim piłkarzom brakuje odwagi, co widać było w starciu z Anglikami. - Początki dla nowego trenera zawsze są trudne. Musi poznać zawodników, nabrać zaufania do nich i pokazać im, że oni mogą jemu ufać. Trener Sousa ma odwagę, różnych rzeczy próbuje. Pora, żeby nasi piłkarze nabrali odwagi - dodał.

Kasperczak żałuje, że reprezentacja Polski na Wembley nie utrzymała remisu. W 85. minucie gola na 2:1 dla Anglików strzelił Harry Maguire. Jednak gra Polaków w drugiej połowie mogła się podobać. Uważa on, że nasi zawodnicy bardzo dobrze organizowali swoją grę i odbierali piłkę rywalom. - Czuję, że trochę powiewa optymizmem - stwierdził.

Biało-Czerwoni mają cztery punkty po trzech meczach eliminacyjnych. W swojej grupie są na czwartym miejscu: za Anglią, Węgrami i Albanią. Kolejne mecze kwalifikacji do MŚ 2022 polska drużyna rozegra we wrześniu, po mistrzostwach Europy. Zmierzymy się wówczas z Albanią (2.09 u siebie), San Marino (5.09 na wyjeździe) oraz ponownie z Anglią (8.09 u siebie).