The Championship. Norwich lepsze w "polskim" meczu. Czyste konto zespołu Helika

Gol Kierana Dowella zadecydował o zwycięstwie Norwich City z Derby County (1:0). W drugim sobotnim meczu Barnsley pewnie wygrało z Middlesbrough (1:0). Grali reprezentanci Polski.

Rafał Szymański
Kamil Jóźwiak Getty Images / Barrington Coombs/PA Images / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak
Podopieczni Daniela Farke wywiązali się z roli zdecydowanego faworyta i zgarnęli pełną pulę. W 21. minucie rywalizacji z Derby Kieran Dowell pokonał Davida Marshalla. Jak się okazało, to była jedyna bramka w tym spotkaniu.

Przemysław Płacheta w 63. minucie podniósł się z ławki rezerwowych "Kanarków". Po stronie gości występ zanotował Kamil Jóźwiak, który spędził 69 minut na murawie. Przypomnijmy, że Krystian Bielik przechodzi rehabilitację po ciężkiej kontuzji.

Norwich utrzymuje się na fotelu lidera The Championship. W dużo trudniejszym położeniu znajduje się Derby, które zajmuje 20. miejsce i ma zaledwie 6 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Równolegle Barnsley podejmowało Middlesbrough. Miejscowi przebudzili się w drugiej części gry, a na listę strzelców wpisali się Alex Mowatt oraz Daryl Dike. Mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Michał Helik po raz kolejny zagrał w pełnym wymiarze czasowym. Klub reprezentanta Polski również zrobił krok w stronę awansu do Premier League. Aktualnie Barnsley jest na 5. pozycji w stawce.

Derby County - Norwich City 0:1 (0:1)
0:1 - Kieran Dowell 21'

Barnsley FC - Middlesbrough 2:0 (0:0)
1:0 - Alex Mowatt 62'
2:0 - Daryl Dike 75'