Premier League. Mała demolka w meczu drużyn Grosickiego i Bednarka

West Bromwich ma niewielkie szanse na zachowanie ligowego bytu. Beniaminek jednak wciąż walczy o uniknięcie degradacji. W poniedziałek 3:0 pokonał Southampton.

Michał Piegza
piłkarze Southampton FC Od prawej: Jan Bednarek PAP/EPA / Tim Goode / Na zdjęciu: piłkarze Southampton FC. Od prawej: Jan Bednarek
Premier League wchodzi w długi finisz. Będący w beznadziejnej sytuacji w tabeli West Bromwich wciąż ma nadzieje na utrzymanie.

Zespół, którego barwy reprezentuje Kamil Grosicki (reprezentanta Polski zabrakło w kadrze na spotkanie) aż 3:0 pokonał Southampton, w którego składzie pojawił się Jan Bednarek. Beniaminek już do przerwy zapewnił sobie dwubramkową przewagę, prowadzenie uzyskując po rzucie karnym. Przy drugim golu tragicznie zachowała się defensywa gości, podając piłkę rywalowi.

Wynik gry w 69. minucie ustalił Callum Robinson. Święci w końcówce mogli uratować honor, ale "jedenastkę" zmarnował James Ward-Prowse.

Po wygranej West Bromwich do bezpiecznej strefy traci osiem punktów. Southampton musi z małą trwogą patrzeć za siebie.

West Bromwich Albion - Southampton FC 3:0 (2:0)
1:0 - Pereira (k.) 32'
2:0 - Phillips 35'
3:0 - Robinson 69'

West Bromwich utrzyma się w Premier League?