Ligue 1. Szalona końcówka w Paryżu. Pięć goli w dwanaście minut!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Kylian Mbappe (z prawej)
PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Kylian Mbappe (z prawej)

Nieprawdopodobne rzeczy działy się w końcówce meczu w Paryżu. W ostatnich minutach padło pięć goli. Ostatecznie PSG 3:2 pokonało Saint-Etienne, zwycięskie trafienie uzyskując w 95. minucie.

W tym artykule dowiesz się o:

W piątek dwa punkty w końcówce meczu zgubił lider Ligue 1, Lille OSC. W czołówce tabeli jest tłok, PSG w przypadku wygranej zbliżyłoby się do 1. miejsca na punkt.

Od początku meczu uwidoczniła się przewaga mistrzów Francji. Goście nastawili się na grę z kontry.

Na pierwszą groźniejszą okazję bramkową czekać trzeba było do 29. minuty. Z rzutu wolnego w słupek uderzył Pablo Sarabia, poprawka Danilo Pereiry poszybowała wysoko ponad bramką.

Cztery minuty później futbolówka znalazła się w bramce Sergio Rico, ale strzelec Wahbi Khazri chwilę wcześniej był na spalonym. W 36. minucie kolejną okazję na gola wykreowali sobie paryżanie. Strzał Rafinhy odbił Etienne Green, poprawka Danilo poszybowała daleko od celu.

Trzy minuty przed przerwą obronie gości uciekł Kylian Mbappe. Zawodnik PSG oddał strzał ponad bramką, chwilę po nim został przewrócony przez rywala. Sędzia uznał, że do złamania przepisów nie doszło.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż atakowali miejscowi, ale okazji bramkowych kreowali sobie niewiele. W 58. minucie z rzutu wolnego pół metra obok słupka uderzył Mbappe.

W kolejnych minutach z boiska wiało nudą. Brakowało spięć podbramkowych i przede wszystkim uderzeń. W 67. minucie Mauricio Pochettino dokonał trzech zmian. Gospodarze przyspieszyli grę.

W końcówce mistrzowie Francji zaczęli w końcu szukać zwycięskiej bramki. W 76. minucie strzał z boku pola karnego oddał Alessandro Florenzi, Green wybił piłkę na korner.

W 78. minucie zapachniało sensacją. Dośrodkował z lewej strony Miguel Trauco, a Danis Bouanga uprzedził Presnela Kimpembe. Odpowiedź paryżan była natychmiastowa. Chwilę po wznowieniu gry Ander Herrera zagrał w pole karne do Mbappe, ten oderwał się od obrońcy i w sytuacji sam na sam z bliska trafił do bramki.

Miejscowi szukali trafienia na 2:1. W nerwowych końcowych minutach mistrzowie Francji szalę wygranej przechylili na swoją korzyść, ale z dużymi problemami. W 86. minucie Green sfaulował mijającego go Mbappe. Sam poszkodowany wykorzystał "jedenastkę", ale bramkarz był blisko obrony strzału.

To nie był koniec. W doliczonym czasie padły jeszcze dwa gole. W 92. minucie Rico odbił przed siebie próbę Bouangi, a do bramki z bliska trafił Hamouma. Paryżanie rzucili się do ataku. W 94. minucie bezpośrednio z kornera uderzył Angel Di Maria, trafił w słupek. Chwilę później Argentyńczyk dośrodkował z prawej strony, a Mauro Icardi uderzeniem głową zapewnił miejscowym trzy punkty.

Dzięki wygranej PSG do lidera Lille traci już tylko punkt.

Paris Saint-Germain - AS Saint-Etienne 3:2 (0:0) 0:1 - Denis Bouanga 78' 1:1 - Kylian Mbappe 79' 2:1 - Kylian Mbappe (k.) 87' 2:2 - Romain Hamouma 90+2' 3:2 - Mauro Icardi 90+5'

PSG: Sergio Rico - Alessandro Florenzi (77' Colin Dagba), Thilo Kehrer, Presnel Kimpembe, Mitchel Bakker - Danilo Pereira, Ander Herrera - Pablo Sarabia (67' Angel Di Maria), Rafinha (67' Marco Verratti), Kylian Mbappe - Moise Kean (68' Mauro Icardi).

Saint-Etienne: Etienne Green - Mathieu Debuchy (55' Aimen Moueffek), Pape Cisse, Harold Moukoudi, Miguel Trauco (89' Charles Abi) - Zaydou Youssouf (46' Arnaud Nordin), Yvan Neyou Noupa, Mahdi Camara, Kevin Monnet-Paquet (46' Denis Bouanga) - Wahbi Khazri (68' Adil Aouchiche), Romain Hamouma.

Żółte kartki: Kimpembe (PSG) oraz Noupa (St. Etienne).

Sędzia: Ruddy Buquet.

Czytaj także: Premier League: Łukasz Fabiański w żywym widowisku. West Ham United prowadził 3:0 i drżał o wynik Zamieszanie wokół kontraktu Arkadiusza Milika. Pojawiły się nowe informacje