The Championship. Zespół Kamila Jóźwiaka znowu zawiódł. Widmo spadku zagląda w oczy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jan Kruger / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak
Getty Images / Jan Kruger / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak

W 42. kolejce The Championship Derby County przegrało 1:2 w starciu wyjazdowym z Blackburn Rovers. Kamil Jóźwiak nie zdołał pomóc swojej drużynie.

Faworytem piątkowej rywalizacji był zespół Blackburn, ale to goście otworzyli wynik. W 20. minucie gry Tom Lawrence wykorzystał dogranie Graeme'a Shinniego i głową skierował piłkę do siatki. Przy bramce wyrównującej asystę zaliczył były piłkarz Lecha Poznań. Barry Douglas precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego, a następnie Sam Gallagher wpisał się na listę strzelców.

W ostatecznym rozrachunku miejscowi zwyciężyli 2:1. Decydującego gola strzelił Harvey Elliott, który jest wypożyczony z Liverpoolu. W tej sytuacji zdecydowanie lepiej powinien zachować się Andre Wisdom.

Kamil Jóźwiak spędził na boisku 70 minut, zastąpił go Louie Watson. W tym sezonie kadrowicz wystąpił 38 razy, jego bilans to 1 bramka i 2 asysty. Krystian Bielik wciąż przechodzi rehabilitację po poważnej kontuzji.

Po 42 seriach gier klub Polaków znajduje się na 21. pozycji w tabeli The Championship. Derby ma już tylko 4 punkty przewagi nad strefą spadkową. W lepszym położeniu jest Blackburn, które wskoczyło na 14. miejsce.

Blackburn Rovers - Derby County 2:1 (1:1) 0:1 - Tom Lawrence 22' 1:1 - Sam Gallagher 42' 2:1 - Harvey Elliott 66'

Czytaj także: Totalne szaleństwo na lotnisku. Piłkarze nie chcieli rozstać się z pucharem Zamieszanie wokół kontraktu Arkadiusza Milika. Pojawiły się nowe informacje