Waldemar Fornalik wprost wypowiedział się o remisie w Gdańsku

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Waldemar Fornalik
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Waldemar Fornalik

Jeszcze w 86. minucie Piast Gliwice prowadził z Lechią Gdańsk 2:0, gliwiczanie jeszcze mieli rzut karny, ostatecznie jednak spotkanie zakończyło się remisem. Waldemar Fornalik uważa, że jego zespół zostawił w Gdańsku dwa punkty.

Spotkanie w Gdańsku układało się bardzo dobrze dla Piasta Gliwice. Szybko bramkę po fatalnym błędzie Bartosza Kopacza strzelił Dominik Steczyk, w drugiej połowie Patryk Sokołowski skorzystał na fatalnej interwencji generalnie bardzo dobrze broniącego Dusana Kuciaka. W samej końcówce jednak gliwiczanie wypuścili dwa punkty.

Waldemar Fornalik po remisie w Gdańsku miał jasną opinię. - Mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że zostawiamy dwa punkty w Gdańsku. Gdybyśmy podwyższyli wynik na 3:0, nie byłoby takich okoliczności w końcówce. Był jeszcze rzut karny i tu upatruję to, że nie zbieramy kompletu punktów po naprawdę dobrym meczu. Zdarzają się takie rzeczy w piłce, remis remisowi nie jest równy. Nie jesteśmy zadowoleni z tego wyniku, ale przed nami jeszcze pięć spotkań - powiedział trener Piasta na pomeczowej konferencji prasowej.

Czy Fornalik kiedykolwiek uczestniczył wcześniej w takim meczu? - Z czasem doliczonym uzbierało się prawie dziesięć minut i takie rzeczy się zdarzają, mi zdarzyło się nawet przegrać taki mecz - ocenił.

Rzut karny przy stanie 1:2 w fatalny sposób wykonał Tomasz Jodłowiec. Czemu kolejnej szansy na jedenastkę nie miał Michał Żyro, który wcześniej wykonywał ten fragment gry? - Żyro nie wykorzystał ostatniego karnego, do tego był faulowany - wyjaśnił powody decyzji Fornalik.

Czy Piast zasłużył na wygraną w Gdańsku?