"Superliga umiera", "Superśmieszne". Światowe media piszą o kompromitacji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Helios de la Rubia / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt
Getty Images / Helios de la Rubia / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt
zdjęcie autora artykułu

"Zawstydzeni przez kibiców, zawodników i polityków piłkarscy giganci poddają się" - światowe media bezlitośnie punktują pomysłodawców Superligi, którzy 48 godzin po ogłoszeniu projektu, muszą myśleć o jego zamknięciu.

Fot. Marca
Fot. Marca

"Marca": Superśmieszne

Drugi dzień z rzędu rozgrywki Superligi zdominowały okładki sportowych gazet na całym świecie. W poniedziałek media pisały o "kompromitacji" (zobacz TUTAJ), a już dzień później mogą informować o błyskawicznym upadku rewolucyjnej koncepcji.

"Projekt prowadzony przez Florentino Pereza (prezes Realu Madryt i Superligi - przyp. red.) zawiódł w ciągu 48 godzin" - podkreśla hiszpańska "Marca", tytułując wtorkowe wydanie "Superśmieszne".

"Presja angielskich kibiców, krzyczących piłka nożna należy do ludu, powala Superligę. Manchester City, Liverpool FC, Chelsea FC, Manchester United, Tottenham Hotspur i Arsenal FC opuszczają grupę. Bayern i PSG również odmówili" - czytamy. "Marca" dodaje, że teraz oficjalną decyzję muszą podjąć hiszpańskie drużyny przyjęte do projektu - Real Madryt, Atletico Madryt oraz FC Barcelona.

ZOBACZ WIDEO: To dlatego Bayern i Borussia są poza Superligą. "Panów z Ameryki łatwo skusić pieniędzmi"

[nextpage]

Fot.: Mundo Deportivo
Fot.: Mundo Deportivo

"Mundo Deportivo": Brexit

Po tym jak angielskie kluby oficjalnie wycofały się z rozgrywek hiszpańskie "Mundo Deportivo" pisze o "brexicie" (powszechnie przyjęty termin dot. procesu opuszczania przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej - przyp. red.). "Superliga umiera" - dodaje dziennik z Barcelony.

"Angielskie kluby z Manchesterem City na czele wycofują się i demontują projekt Florentino Pereza. Nadzwyczajne posiedzenie 12 drużyn zakończyło się bez porozumienia, a rozgrywki wydają się być bliskie uśmiercenia" - czytamy na okładce, na której umieszczono zdjęcia protestujących kibiców w Anglii czy piłkarza Leeds przed meczem z Liverpoolem w koszulce "piłka nożna jest dla fanów". [nextpage]

Fot.: Daily Mail
Fot.: Daily Mail

"Daily Mail": Porażka chciwości

Brytyjska bulwarówka okładkę również poświęciła "wojnie domowej w piłce nożnej". "Zawstydzeni przez kibiców, zawodników i polityków piłkarscy giganci poddają się rebeliantom" - czytamy.

"Daily Mail" nie ma wątpliwości, że kluczowy wpływ na decyzję angielskich klubów miały masowe protesty kibiców w Wielkiej Brytanii. "Chciwi szefowie futbolu zostali ostatniej nocy zmuszeni do porzucenia planów swojej ligi po tym, jak fani zwrócili się przeciwko nim" - dodano. [nextpage]

Fot.: "The Times"
Fot.: "The Times"

"The Times": Superliga rozpada się, gdy kluby uginają się po furii kibiców

"Chelsea i Manchester City wycofują się. Wiceprezes Manchesteru United odchodzi (Ed Woodward - przyp. red., więcej TUTAJ). Rozgrywki na krawędzi upadku" - czytamy na okładce "The Times".

Jeden z najważniejszych dzienników w Wielkiej Brytanii zamieścił zdjęcie z protestów rozwścieczonych kibiców pod stadionem Stamford Bridge, których próbował uspokajać dyrektor Chelsea, jej były piłkarz, Petr Cech. Zamieszczono też wypowiedź premiera Borisa Johnsona, który decyzję angielskich klubów o wystąpieniu z Superligi nazwał "absolutnie słuszną". [nextpage]

Fot.: La Gazzetta dello Sport
Fot.: La Gazzetta dello Sport

"La Gazzetta dello Sport": Super ucieczka

"Sześć angielskich klubów już przechodzi na emeryturę. Plan dwunastki się rozpada" - podkreślają Włosi.

Podkreślono, że FC Barcelona o ewentualne wejście do Superligi najpierw w referendum zapyta swoich kibiców, a dwóch pomysłodawców rozgrywek - Florentino Perez i Andrea Agnelli - aktualnie "są w izolacji".  [nextpage]

Fot.: Tuttosport
Fot.: Tuttosport

"Tuttosport": Zawaliło się!

W kolejnym włoskim dzienniku również pojawiły się zdjęcia sprzed stadionu "The Blues". "Fani Chelsea zbuntowali się przeciwko Superlidze: najpierw oficjalnie wycofał się Manchester City i Chelsea, a później na emeryturę przeszły ekipy Manchesteru United, Tottenhamu, Arsenalu i Liverpoolu" - czytamy.

Włosi dodają też "AC Milan również rzucił ręcznikiem". Według mediów, zarówno Milan, jak i Inter Mediolan także zrezygnują z Superligi, choć oficjalne komunikaty jeszcze się nie pojawiły.

Źródło artykułu: