Wszystkie biznesy Lewandowskich. Lista jest bardzo długa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
zdjęcie autora artykułu

Już za kilka tygodni otwarta ma zostać wymarzona restauracja Roberta Lewandowskiego. Poprowadzi ją z synem Magdy Gessler - Tadeuszem Müllerem. Dla kapitana reprezentacji Polski to tylko ułamek wszystkich biznesów, które posiada.

[tag=681]

Bayern Monachium[/tag] płaci krocie polskiemu piłkarzowi. Żaden inny zawodnik w Bundeslidze nie może równać się z pensją Lewandowskiego. Szacuje się, że za sezon gry dostaje 20 mln euro. To tylko podstawa wynagrodzenia, bo do tego dochodzą liczne premie.

Piłkarz mógłby spokojnie żyć z wypłaty Bayernu i nie martwić się o jutro. Jednak od wielu lat kapitan naszej reprezentacji inwestuje wraz z żoną w nowe biznesy. W czerwcu tygodnik "Wprost" umieścił Roberta i Annę Lewandowskich na 80. miejscu w rankingu najbogatszych Polaków (awans o osiem pozycji). Ich majątek został wyceniony na 500 mln złotych.

Okazała rezydencja na wsi, luksusy w Warszawie

Na Mazurach, w malutkim Stanclewie nad jeziorem Jełmuń, Lewandowscy mają okazałą willę. Spędzali już tam święta Bożego Narodzenia czy urlop. Bardzo często zaglądają do niej i możliwe, że po zakończeniu kariery piłkarskiej zamieszkają tam na stałe.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co tam się wydarzyło? Chciał tylko wybić piłkę rywalowi

W Warszawie Lewandowscy mają również apartament przy Złotej 44, gdzie cena za metr kwadratowy wynosi nawet 30 tys. złotych. Według medialnych informacji, apartament kosztował nawet 35 mln złotych.

- To jedna z najlepszych rezydencji w Polsce. Na miejscu mam zapewniony program treningowy na odpowiednim poziomie, a do pełnowymiarowego basenu, siłowni czy spa mam kilka minut windą - opowiadał Robert Lewandowski na łamach "Luxurious Magazine".

W luksusowym apartamentowcu znajduje się strefa rekreacyjna m.in. z basenem, sauną czy siłownią. Lewandowscy kupili go w 2016 roku.

Inwestycje w nieruchomości

Kilka miesięcy temu "Super Express" informował o budowie kliniki medycyny sportowej. Ten nowoczesny obiekt ma powstać na terenach WKT Mera w pobliżu parku Szczęśliwickiego.

W 2018 roku Lewandowski postanowił zainwestować w apartamenty Apartpark zlokalizowane w Świnoujściu.

W Giżycku powstaje "Wodny Świat", ale Lewandowski wycofał się z tego interesu po tym jak na jaw wyszło, że jego wspólnik w spółce ma niejasną przeszłość. Restauracja ostatecznie powstaje, jednak już bez udziału "Lewego".

Wymarzona restauracja

Lewandowski i tak będzie cieszył się z własnego lokalu. Wraz z Tadeuszem Müllerem za kilka tygodni otworzą restaurację w Browarach Warszawskich. - To będzie prawdziwy sports bar z krwi i kości, gdzie można poczuć sportowego ducha walki. Miejsce dla fanów sportu, ale też dla ludzi, którzy chcą zjeść fajny obiad w rodzinnej atmosferze. Koncept będzie inspirowany amerykańską kuchnią, ale więcej nie mogę powiedzieć - przyznał Müller w rozmowie z portalem Jastrząb Post.

- Dostaje [Lewandowski - przyp.red.] wszystkie materiały, wszystkie dania i daje feedback. (...) Dogrywamy jeszcze menu, są ostatnie szlify - dodał.

W sierpniu 2019 roku Lewandowski ruszył z nowym biznesem pod marką RL9pro. To seria napojów izotonicznych dla osób aktywnych. Napoje sygnowane przez reprezentanta Polski nie zawierają sztucznych barwników, ulepszaczy, czy konserwantów. Od kilku miesięcy Lewandowski promuje również kawę "RL9".

Wspólnie z żoną są też właścicielami firmy Store9 prowadzącej działalność w sektorze komunikacji i PR. Agencja mediowa w pierwszym roku działalności osiągnęła zysk w wysokości 2,2 mln złotych.

Lewandowski jest także wspólnikiem w spółce LS Investments.

Własna gra, inwestycje w startupy

W 2016 roku piłkarz zadebiutował z własną grą na smartfony "Lewandowski Euro Star 2016". Gracze wcielają się w rolę Roberta Lewandowskiego i mogą stać się legendą we freestyle'u czyli żonglowaniu piłką. Gra oferuje również możliwość wzięcia udziału w specjalnych wydarzeniach. Chociaż od debiutu minęły już cztery lata, to wciąż można ją pobrać na telefon. Była nawet aktualizowana pod koniec maja.

Najwyraźniej Lewandowskiemu spodobały się aplikacje, ponieważ dwa miesiące temu zainwestował w polski startup LESS_. To aplikacja mobilna służąca do sprzedaży i zakupów odzieży z drugiej ręki, którą w 10 miesięcy od startu zainstalowało 465 tys. osób.

Aktywność Lewandowskiej

Anna Lewandowska również bardzo mocno angażuje się w nowe projekty. W 2013 roku założyła bloga Healthy Plan by Ann, a trzy lata później wystartowała z Foods by Ann. Produkty początkowo były sprzedawane tylko w sklepie internetowym, ale dzisiaj można je kupić także stacjonarnie w wielu miejscach.

Kilka lat temu otworzyła w Warszawie centrum treningowo-dietetyczne Healthy Center by Ann. W tym samym roku otwarto Healthy Store by Ann w Warszawie. W październiku ubiegłego roku Lewandowska zadebiutowała z nowym biznesem. Stworzyła, jak przekonuje, jedyne na polskim rynku kosmetyki: innowacyjne, naturalne, wegańskie, które będą sprzedawane pod nazwą Phlov By Anna Lewandowska.

W 2014 roku wydała swoją pierwszą książkę - "Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską". Później cyklicznie dodawała nowe pozycje, m.in.: "Healthy mama. Poradnik zdrowej mamy", "Healthy sweets by Ann" czy "Baby by Ann".

Na rynku ukazały się także płyty DVD z ćwiczeniami. Od kilku lat organizuje obozy, które odbywają się Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo - Stara Wieś" i cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Lewandowscy pojawiali się także w wielu reklamach. Napastnik Bayernu Monachium jest m.in. ambasadorem marki Huawei czy Gilette.

Nie można zapominać, że Lewandowscy bardzo często udzielają się charytatywnie, chociaż o większości akcji nie jest głośno. Przekazali np. milion euro na walkę z koronawirusem.

Zobacz takżeZawsze wymagam więcej

Zobacz takżeBohater z Mediolanu następcą Roberta Lewandowskiego?! Bayern Monachium szuka napastnika

Źródło artykułu: