Rafał Augustyniak przymierzył z dystansu. Ważna bramka kadrowicza [WIDEO]

Rafał Augustyniak trafił do siatki w spotkaniu z Achmatem Grozny (1:1). Reprezentant Polski świetnie uderzył zza pola karnego. To już jego czwarty gol w bieżącym sezonie.

Rafał Szymański
Rafał Augustyniak zdobył efektowną bramkę w meczu ligi rosyjskiej YouTube / Rafał Augustyniak zdobył efektowną bramkę w meczu ligi rosyjskiej
Drużyna przyjezdnych zdecydowanie lepiej weszła w mecz. W 11. minucie tej rywalizacji Achmat Grozny objął prowadzenie. Bramkarz Urału Jekaterynburg skapitulował po strzale Lechiego Sadułajewa.

Podopieczni Jurija Matajewa przeszli do konkretów dopiero w drugiej odsłonie. W 58. minucie Rafał Augustyniak otrzymał podanie od Stefana Strandberga, a następnie precyzyjnie przymierzył z dystansu. Jak się później okazało, polski pomocnik zdobył bramkę na wagę remisu.

27-latek bardzo dobrze prezentuje się w trwającym sezonie ligowym. Augustyniak wystąpił łącznie w 22 spotkaniach, jego bilans to cztery gole oraz jedna asysta. Piłkarz zasłużył na uznanie w oczach Paulo Sousy, w marcu zadebiutował w kadrze narodowej.

Po sobotnim remisie zespół kadrowicza przybliżył się do utrzymania. Na tę chwilę Urał znajduje się na 12. pozycji w stawce Premier Ligi i ma osiem punktów przewagi nad strefą spadkową. Achmat zajmuje 10. miejsce. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze trzy koleki.

Gol Rafała Augustyniaka (od 1:20:09):

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.