The Championship. Kluczowa asysta Helika. Drugi klub awansował do Premier League

Michał Helik zaliczył asystę, a jego Barnsley wygrało 1:0 z Rotherham. Być może klub Polaka w przyszłym sezonie zagra w Premier League. Bezpośredni awans wywalczył natomiast Watford, który zwyciężył 1:0 z Millwall Bartosza Białkowskiego.

Rafał Szymański
Michał Helik Getty Images / Robbie Jay Barratt - AMA / Na zdjęciu: Michał Helik
Początek spotkania był piorunujący w wykonaniu podopiecznych Valeriena Ismaela. Decydująca bramka padła w 2. minucie. Michał Helik zgrał głową do Carltona Morrisa, napastnik umieścił piłkę w siatce. Barnsley zgarnęło pełną pulę i tym samym zakwalifikowało się do barażów o awans do Premier League. Zespół kadrowicza podejmie rywalizację z Brentford FC, AFC Bournemouth oraz Swansea City.

Równolegle Watford grał na własnym stadionie z Millwall. Szalę zwycięstwa na korzyść miejscowych przechylił Ismaila Sarr, który pokonał Bartosza Białkowskiego z rzutu karnego. Drużyna "The Hornets" po jednym sezonie w The Championship wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Przed tygodniem awans wywalczyły "Kanarki". W sobotę Norwich wygrało 3:1 na wyjeździe z Queens Park Rangers. Bramki dla zespołu Daniela Farke'a zdobyli Xavier Quintilla, Max Aarons i Emiliano Buendia. Jednym golem odpowiedział Lyndon Dykes, którzy wcześniej nie wykorzystał "jedenastki". W 89. minucie Przemysław Płacheta podniósł się z ławki rezerwowych.

Fatalną serię notuje ekipa Derby County. Gracze Wayne'a Rooneya przegrali już piąty mecz z rzędu, tym razem lepsza okazała się drużyna z Birmingham. Dublet skompletował Lukas Jutkiewicz, gola dla gospodarzy strzelił Colin Kazim Richards. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu Kamil Jóźwiak pojawił się na boisku. Krystian Bielik przechodzi rehabilitację po kontuzji kolana.

Barnsley FC - Rotherham United 1:0 (1:0)
1:0 - Carlton Morris 2'

Watford FC - Millwall FC 1:0 (1:0)
1:0 - Ismaila Sarr (k.) 11'

Queens Park Rangers - Norwich City 1:3 (0:1)
0:1 - Xavier Quintilla 32'
0:2 - Max Aarons 57'
1:2 - Lyndon Dykes 71'