Bundesliga. Robert Lewandowski oceniony przez trenera. Nie są to miłe słowa

Robert Lewandowski wrócił do gry po kontuzji. Podczas meczu FSV Mainz 05 - Bayern Monachium (2:1) Polak nie błyszczał, na co uwagę podczas konferencji prasowej zwrócił Hansi Flick, szkoleniowiec Bawarczyków.

Mateusz Domański
Robert Lewandowski (w środku) walczy o piłkę Getty Images / Lukas Schulze/Bundesliga / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (w środku) walczy o piłkę
Podczas sobotniego pojedynku Robert Lewandowski nie prezentował swojego najwyższego poziomu. Mimo to pod koniec udało mu się zdobyć jedną bramkę. To jego 36. trafienie w tym sezonie Bundesligi.

- Jeżeli chodzi o Roberta, to na pewno nie wyróżniał się z tej drużyny - komentował na konferencji prasowej Hansi Flick, trener Bawarczyków.

Wiele osób krytykowało sobotnią postawę Bayernu. W pierwszej partii monachijczycy prezentowali się bardzo słabo. Po przerwie coś drgnęło.

- W drugiej połowie szło nam lepiej, ale nasi zawodnicy mają w nogach zbyt wiele minut. Po prostu nie byliśmy wystarczająco silni - zaznaczał Flick.

Później spostrzegał, że jego zespół potrzebuje jednego zwycięstwa. - Muszę przetrawić tę porażkę. Zostały nam trzy mecze, potrzebujemy wygranej - kontynuował, mając na myśli triumf na wagę przypieczętowania mistrzostwa.

Tymczasem tak naprawdę wystarczy, by w niedzielę przegrała ekipa z Lipska. - Nigdy nie myślę o innych zespołach. Robię to tylko wtedy, gdy gramy przeciwko nim - podsumował Flick.

> Robert Lewandowski zdzielił rywala łokciem. Polała się krew!