La Liga: Barcelona straszy Atletico Madryt. Sponiewierany Leo Messi. Antoine Griezmann bohaterem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Domenech Castello / Na zdjęciu: radość piłkarzy FC Barcelona
PAP/EPA / Domenech Castello / Na zdjęciu: radość piłkarzy FC Barcelona

Trwa wyścig o mistrzostwo Hiszpanii. W sobotę potknął się Real Madryt. Trudną przeszkodę pokonała FC Barcelona, która 2:1 ograła na wyjeździe Villarreal. Gospodarze przez 25 minut grali w osłabieniu.

Po niespodziewanym remisie Realu Madryt, Barcelona w przypadku wygranej mogła mieć tyle samo punktów co Królewscy. Jednak wygrywając zaległe spotkanie to ona mogłaby marzyć w pierwszej kolejności o przegonieniu Atletico.

Zespół Ronalda Koemana mecz z grającym o prawo gry w europejskich pucharach Villarrealem rozpoczął dobrze. Już w 6. minucie gola mógł zdobyć Antoine Griezmann. Próbę Francuza w ostatnim momencie zablokował obrońca. Jeszcze lepszą okazję miał w 16. minucie Frenkie De Jong. Holender uderzał niemal do pustej bramki, ale kapitalną interwencją popisał się bramkarz. Dwie minuty później z ostrego kąta szczęścia poszukał Lionel Messi, Sergio Asenjo nie dał się zaskoczyć.

Villarreal nastawiony na grę z kontry czekał na swój moment i doczekał się go w 26. minucie. Pau Torres prostopadle zagrał do Samuela Chukwueze, przewrócił się Jordi Alba i zawodnik gospodarzy ruszył w kierunku bramki. Minął Marca-Andre ter Stegena i strzałem do pustej bramki zdobył gola.

Odpowiedź wicemistrzów Hiszpanii była natychmiastowa. Oscar Mingueza pięknie podał za plecy obrońców do Griezmanna, który wyszedł naprzeciwko bramkarza i kapitalnym lobem uderzył ponad Asenjo.

Siedem minut później Katalończycy już prowadzili. Juan Foyth chciał zagrywać do bramkarza, ale piłkę przejął Griezmann. Po chwili futbolówka znalazła się w bramce gospodarzy. Do przerwy Barcelona miała jeszcze kolejne dwie okazje, górą z opresji wychodził Segio Asenjo.

W 2. połowie goście długo kontrowali potyczkę, sami nie kreowali zbyt wielu okazji na podwyższenie wyniku. Takową miał Messi, który w 57. minucie uderzył prawą nogą z ok. 15 metrów ponad poprzeczką. Gospodarze swoją szansę mieli w 63. minucie. Płaski strzał z okolic linii pola karnego oddał Etienne Capoue, ter Stegen nogami odbił futbolówkę.

Kiedy wydawało się, że Barcelona będzie w coraz większych problemach Manuel Trigueros ostro potraktował Messiego. Sędzia bez wahania, i jak najbardziej zasłużenie, wyrzucił zawodnika Villarrealu z placu gry.

Grając w przewadze goście pozwolili rywalom na kilka uderzeń. Ter Stegen nie miał problemów ze skutecznymi interwencjami. Barcelona na 3:1 powinna trafić w 84. minucie, jednak w dobrej sytuacji przestrzelił De Jong.

Barcelona sięgnęła po trzy punkty. Zrównała się z Realem Madryt, ale w czwartek rozegra zaległe spotkanie.

Villarreal CF - FC Barcelona 1:2 (1:2) 1:0 - Samuel Chukwueze 26' 1:1 - Antoine Griezmann 28' 1:2 - Antoine Griezmann 35'

Villarreal FC: Sergio Asenjo - Juan Foyth, Raul Albiol (89' Mario Gaspar), Pau Torres, Alberto Moreno (60' Pervis Estupinan) - Samuel Chukwueze (89' Yeremi Pino), Etienne Capoue (76' Moi Gomez), Daniel Parejo, Manuel Trigueros - Gerard Moreno, Paco Alcacer (60' Francis Coquelin).

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Oscar Mingueza, Gerard Pique, Clement Lenglet, Jordi Alba - Sergino Dest (46' Sergi Roberto), Sergio Busquets (88' Ronald Araujo), Frenkie De Jong - Lionel Messi, Antoine Griezmann (80' Ousmane Dembele), Pedri (64' Ilaix Kourouma).

Żółte kartki: Albiol, Torres (Villarreal) oraz Griezmann, Busquets, Mingueza (Barcelona).

Czerwona kartka: Trigueros (Villarreal) / 65', za brutalny faul/.

Sędzia: Carlos Del Cerro.

* * * SD Huesca - Getafe CF 0:2 (0:1) 0:1 - Unai 20' 0:2 - Unai 52'