The Championship. Koszmarna seria klubu Rooneya. Wysoka wygrana Millwall

Do 64. minuty drużyna Derby County prowadziła 1:0 ze Swansea City, jednak mecz zakończył się rezultatem 2:1 na korzyść Walijczyków. Na uwagę zasługuje świetna postawa zespołu Bartosza Białkowskiego, który wygrał 4:1 z Bristol City.

Rafał Szymański
Wayne Rooney Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu: Wayne Rooney
Już w sobotę zespół Wayne'a Rooneya mógł zapewnić sobie utrzymanie na zapleczu Premier League. Przyjezdni prowadzili, w 48. minucie swój dorobek strzelecki powiększył Tom Lawrence. Później gracze Swansea przebudzili się i wygrali 2:1 po trafieniach Morgana Whittakera oraz Connora Robertsa.

To była szósta porażka z rzędu Derby County. Kamil Jóźwiak w 69. minucie opuścił murawę. Krystian Bielik nie był w stanie pomóc swoim kolegom z powodu ciężkiej kontuzji. Na jeden mecz przed końcem sezonu zasadniczego klub Polaków ma trzy oczka przewagi nad strefą spadkową.

Aż pięć goli padło w starciu Millwall z Bristol. Na listę strzelców po stronie gospodarzy wpisali się Jed Wallace, Scott Malone, Billy Mitchell, a także Tom Bradshaw. Bartosz Białkowski nie zdołał jednak zachować czystego konta, w 16. minucie tej rywalizacji Tommy Conway pokonał polskiego bramkarza.

Zawodnicy Barnsley już wcześniej zapewnili sobie miejsce w barażach, dlatego bez większej presji podeszli do spotkania na terenie Preston North End. Bramki dla miejscowych zdobyli Jordan Storey i Ched Evans. Michał Helik zagrał w pełnym wymiarze czasowym, w pierwszej odsłonie został ukarany żółtym kartonikiem.

Niekwestionowanym liderem The Championship jest Norwich City, które rozprawiło się z Reading (4:1). Dublet skompletował Kieran Dowell, do zwycięstwa przyczynili się też Xavier Quintilla i Teemu Pukki. Gola honorowego dla gości strzelił Josh Laurent. Przemysław Płacheta spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Swansea City - Derby County 2:1 (0:0)
0:1 - Tom Lawrence 48'
1:1 - Morgan Whittaker 63'
2:1 - Connor Roberts 66'

Millwall FC - Bristol City 4:1 (2:1)
1:0 - Jed Wallace 5'
1:1 - Tommy Conway 16'
2:1 - Scott Malone 31'