Turcja. Polak znalazł drogę do siatki. Giresunspor o krok od awansu

W sobotę Giresunspor wygrał 3:0 z Akhisarem Belediyespor. Zwycięstwo gospodarzy w drugiej części gry przypieczętował Michał Nalepa.

Rafał Szymański
Na zdjęciu od prawej: Michał Nalepa (w barwach Arki Gdynia) WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu od prawej: Michał Nalepa (w barwach Arki Gdynia)
Strzelanie już w 14. minucie tej rywalizacji rozpoczął Abdou Razack Traore, który jest dobrze znany polskim kibicom z występów w barwach Lechii Gdańsk. Jeszcze przed zmianą stron wynik na 2:0 podwyższył Ibrahima Balde.

W drugiej części gry drużyna Giresunsporu nadal była stroną przeważającą. Ostatnie słowo należało do Michała Nalepy. Polski pomocnik w 69. minucie pokonał bramkarza Halila Yenala.

Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:0 na korzyść zespołu 26-latka. Dla Nalepy było to już trzecie trafienie w 26 spotkaniu w bieżącym sezonie. Wychowanek Arki Gdynia w swoim dorobku ma również sześć asyst.

Giresunspor zrobił krok w stronę awansu do Super Lig. W tym momencie klub Nalepy znajduje się na pozycji wicelidera drugiej ligi tureckiej. Akhisar Belediyespor zajmuje dopiero 16. miejsce i już stracił matematyczne szanse na utrzymanie. Do końca rozgrywek pozostała tylko jedna kolejka.

Giresunspor - Akhisar Belediyespor 3:0 (2:0)
1:0 - Abdou Razack Traore 14'
2:0 - Ibrahima Balde 36'
3:0 - Michał Nalepa 69'

Krytyczne słowa po zmianie trenera w Bayernie Monachium. "Nic się nie zmieni"

Nalepa poradziłby sobie na poziomie Super Lig?