Ligue 1. Kapitalna bomba napastnika Lille. Koledzy z zespołu łapali się za głowę (wideo)

W spotkaniu przeciwko Lens Burak Yilmaz strzelił fantastycznego gola z dalekiej odległości. Koledzy z zespołu po jego bramce łapali się za głowę. Trafienie tureckiego napastnika przybliża Lille do mistrzostwa Francji.

Mateusz Byczkowski
Gol Buraka Yilmaza Twitter / Gol Buraka Yilmaza
Dla Lille OSC końcówka sezonu to prawdziwy test. Zespół Christophe Galtiera przed piątkowym spotkaniem miał punkt przewagi nad obrońcą tytułu mistrzowskiego, Paris Saint-Germain.

Lider Ligue 1 na inaugurację 36. kolejki mierzył się z RC Lens na wyjeździe. Już w 4. minucie po golu z rzutu karnego Buraka Yilmaza, goście wygrywali 1:0. Pod koniec pierwszej połowy turecki napastnik popisał się też wspaniałym uderzeniem.

Yilmaz oddał potężny strzał z dalekiej odległości. Bramkarz gospodarzy nawet nie zareagował. - Rany boskie, co tu się dzieje? Lewa noga, odpalił rakietę - stwierdził na antenie jeden z komentatorów Eleven Sports.

W ostatnim czasie turecki napastnik pokazuje się z fantastycznej strony. To trzecia kolejka z rzędu, w której doświadczony snajper zdobywa bramkę. Po zwycięstwie 3:0 nad Lens, Lille w znaczący sposób przybliżyło się do mistrzostwa Francji. Do końca sezonu pozostały tylko dwie kolejki.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)