Ligue 1: to może być kosztowna porażka Olympique Marsylia, Arkadiusz Milik drugi mecz z rzędu bez gola

Olympique Marsylia przegrał swój dziesiąty mecz w sezonie 2020/2021 Ligue 1. W 36. kolejce marsylczycy musieli uznać wyższość AS Saint-Etienne (0:1), a Arkadiusz Milik nie zdobył bramki w drugiej konfrontacji z kolei.

Tomasz Rosiński
Arkadiusz Milik Getty Images / Olympique de Marseille / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Olympique w dalszym ciągu walczy o zajęcie 5. miejsca na koniec sezonu, które gwarantuje udział w kolejnej edycji Ligi Europy. W niedzielę zespół z Marsylii liczył, że uda mu się wywalczyć cenny komplet punktów, który przybliżyłby go do powyższego celu.

Od początku spotkania na boisku lepiej prezentowali się gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i co chwila gościli pod polem karnym marsylczyków.

Aktywny był Denis Bouanga, który starał się napędzać kolejne ataki Saint-Etienne. Natomiast przyjezdnych przez dłuższy czas przed stratą bramki chronił Steve Mandanda, który obronił groźne strzały w wykonaniu między innymi Wahbiego Khazriego i wcześniej wymienionego Bouangi.

Jednakże w 43. minucie Mandanda był już bezradny wobec płaskiego uderzenia Arnauda Nordina z kilku metrów, któremu asystował Khazri. W tej sytuacji zawinił Leonardo Balerdi, gdyż nie trafił on w piłkę, która po chwili dotarła do Nordina. Ostatecznie więcej goli przed przerwą już nie padło.

Po zmianie stron podopieczni Jorge Sampaoliego zaczęli grać lepiej i w 56. minucie byli o krok od doprowadzenia do remisu. Jednak piłka po strzale Dimitriego Payeta z rzutu wolnego odbiła się od słupka.

Również bliscy szczęścia byli Leonardo Balerdi oraz Dario Benedetto, ale ten pierwszy niecelnie główkował z bliskiej odległości, zaś uderzenie tego drugiego obronił Etienne Green.

Widoczny był Arkadiusz Milik, lecz także Polakowi nie udało się pokonać Green'a i porażka drużyny z Marsylii stała się faktem.