eWinner II liga: najlepsi musieli gonić. Motor Lublin dostał chłostę

Górnik Polkowice zremisował 2:2 ze Śląskiem II Wrocław, a GKS Katowice zanotował identyczny wynik w meczu z Wigrami Suwałki. Lider oraz wicelider gonili swoich przeciwników. Najwyższą wygraną w sobotnich spotkaniach odniósł Hutnik Kraków.

GKS Katowice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: GKS Katowice
Górnik Polkowice mierzył się z regionalnym przeciwnikiem. Śląsk II Wrocław przeżywa w tym sezonie swoje wzloty i upadki, czego odzwierciedleniem jest miejsce w środku tabeli, ale potrafi sprawiać niespodzianki. Drużyna z Wrocławia objęła prowadzenie 2:1 w drugiej połowie, ale nacieszyła się nim tylko przez kwadrans. Górnik wyszedł z opresji i uderzeniem Mariusza Szuszkiewicza doprowadził do remisu 2:2. Górnik wyraźnie prowadzi w rozgrywkach, nikt żwawo za nim nie goni.

Wicelider GKS Katowice zremisował 2:2 z Wigrami Suwałki i co prawda ten wynik składa się na pasmo niepowodzeń podopiecznych Rafała Góraka, ale tym razem powinni go docenić. Jeszcze w 88. minucie GKS miał dwubramkową stratę do przeciwnika. Zapunktował dzięki ambitnemu finiszowi. W 88. minucie Grzegorz Janiszewski, a w doliczonym czasie Marcin Urynowicz wyszarpnęli punkt. Katowiczanie utrzymali w tych okolicznościach przewagę nad czwartymi w tabeli Wigrami i czekają na reakcję trzeciej Chojniczanki w niedzielnym meczu ze Stalą Rzeszów.

Najwyższe zwycięstwo w sobotnich spotkaniach odniósł Hutnik Kraków. W meczu beniaminków nie miał litości i zdemolował 5:0 Motor Lublin. Kanonada rozpoczęła się wcześnie, a podopieczni Marka Saganowskiego nie potrafili się niczym przeciwstawić. Jak co roku, finisz sezonu wyzwala energię w kandydatach do spadku. Po komplet punktów sięgnęli Błękitni Stargard, Lech II Poznań oraz Olimpia Grudziądz. Całe wspomniane towarzystwo dzieli punkt.

33. kolejka eWinner II ligi:

Górnik Polkowice - Śląsk II Wrocław 2:2 (1:0)

5:0 - Kamil Sobala 69'

Lech II Poznań - KKS 1925 Kalisz 2:0 (1:0)
1:0 - Eryk Kryg 45'
2:0 - Karol Smajdor 72'

Sokół Ostróda - Bytovia Bytów 1:1 (0:0)
0:1 - Piotr Giel 58'
1:1 - Dawid Wolny 76'

Olimpia Grudziądz - Skra Częstochowa 2:0 (0:0)
1:0 - Piotr Witasik 75'
2:0 - Jakub Nawrocki 87'

Pogoń Siedlce - Garbarnia Kraków 1:2 (0:2)
0:1 - Tomasz Kołbon 31'
0:2 - Daniel Morys 33'
1:2 - Ishmael Baidoo 55'

Znicz Pruszków - Błękitni Stargard 0:2 (0:1) 0:1 - Damian Niedojad 45' 0:2 - Damian Niedojad 89'

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Górnik Polkowice będzie najlepszym drugoligowcem sezonu?