Premier Liga: nieudany koniec sezonu Lokomotiwu Moskwa, zespół Krychowiaka i Rybusa nie zagra w Lidze Mistrzów

W spotkaniu 30. - ostatniej - kolejki Premier Ligi 2020/2021 Lokomotiw Moskwa, którego zawodnikami są Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus, pokonał Urał Jekaterynburg Rafała Augustyniaka (1:0), ale zakończył sezon na 3. lokacie i nie wystąpi w LM.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Lokomotiw w ostatnim czasie przegrał 1:6 z Zenitem Sankt Petersburg i zremisował z Dinamem Moskwa 0:0, przez co bardzo skomplikował sobie walkę o Ligę Mistrzów. W niedzielę podopieczni Marko Nikolicia potrzebowali zwycięstwa z Urałem, a zarazem Spartak Moskwa musiał przegrać z Achmatem Grozny, żeby klub Krychowiaka i Rybusa awansował do Champions League.

Drużyna z Moskwy ostatecznie wymęczyła wygraną z ekipą z Jekaterynburga po bramce Dmitrija Rybczynskiego w 89. minucie.

Jednakże Spartak zremisował z Achmatem 2:2 i dzięki temu to on został wicemistrzem Rosji, jednocześnie uzyskując przepustkę do LM.

Dinamo w derbach Moskwy okazało się lepsze od CSKA, triumfując 3:2. W 72. minucie asystę przy trafieniu Wiaczesława Grulewa zaliczył Sebastian Szymański.

Premier Liga, 30. kolejka:

Lokomotiw Moskwa - Urał Jekaterynburg 1:0 (0:0)
1:0 - Dmitrij Rybczynski 89'

*Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.
*Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) znalazł się poza kadrą meczową.
*Rafał Augustyniak (Urał Jekaterynburg) grał do momentu otrzymania czerwonej kartki.

Czerwone kartki: Rafał Augustyniak (Urał Jekaterynburg) w 27. minucie /za drugą żółtą kartkę/ oraz Danijel Miskić (Urał Jekaterynburg) w 75. minucie /za drugą żółtą kartkę/.

Dinamo Moskwa - CSKA Moskwa 3:2 (0:1)
0:1 - Nayair Tiknizjan 18'
1:1 - Wiaczesław Grulew 65'
2:1 - Wiaczesław Grulew 72'
2:2 - Chidera Ejuke 79'
3:2 - Arsen Zakharian 89'

*Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa) grał do 84. minuty meczu.