Brentford FC wraca do elity po 74 latach! Pewne zwycięstwo w finale na Wembley

Brentford FC po raz drugi z rzędu awansowało do finału baraży. Tym razem drużyna zwyciężyła 2:0 ze Swansea City. W przyszłym sezonie podopieczni Thomasa Franka zagrają w elitarnej Premier League.

Rafał Szymański
Emiliano Marcondes cieszy się z gola Getty Images / Mike Egerton/PA Images / Na zdjęciu: Emiliano Marcondes cieszy się z gola
Od pierwszego gwizdka sędziego "Pszczoły" narzuciły swój styl. Londyńczycy udokumentowali swoją przewagę już w 10. minucie. Freddie Woodman sfaulował Bryana Mbuemo, a do strzału podszedł Ivan Toney. Golkiper wyczuł jego intencje, ale nie zdołał odbić piłki. Anglik wykorzystał jedenasty rzut karny w tym sezonie.

W 20. minucie meczu było już 2:0. Mads Rasmussen dostrzegł lepiej ustawionego Emiliano Marcondesa. Duński napastnik znalazł sposób na bramkarza drużyny przeciwnej.

Kilka sekund po wznowieniu gry Toney uderzył wolejem z dystansu. Gracze Swansea mieli mnóstwo szczęścia, ponieważ piłka po strzale snajperea zatrzymała się na poprzeczce.

W drugiej odsłonie Walijczycy byli bezradni. W 59. minucie stuprocentową sytuację zmarnował Jamal Lowe. Chwilę później Jay Fulton brutalnie zaatakował Mathiasa Jensena. Sędzia nie miał wątpliwości i ukarał czerwoną kartką pomocnika Swansea.

Po zakończeniu meczu kibice Brentford świętowali na trybunach Wembley. Przypomnijmy, że podopieczni Thomasa Franka przed rokiem przegrali z Fulham (1:2 po dogrywce).

Zespół z Community Stadium wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej po 74 latach nieobecności. Sukces wniesie olbrzymi zastrzyk gotówki. Na konto klubu wpłynie aż 178 milionów funtów. Wcześniej bezpośredni awans do Premier League zapewniły sobie ekipy Norwich City i Watford FC.

Najlepszym zawodnikiem zakończonych rozgrywek The Championship został Toney, który zdobył pierwszą bramkę w sobotnim finale. 25-latek łącznie na swoim koncie zapisał 33 trafienia oraz 10 asyst.

Brentford FC - Swansea City 2:0 (2:0)
1:0 - Ivan Toney (k.) 10'
2:0 - Emiliano Marcondes 20'