Copa America: Argentynie wystarczył jeden szturm

Argentyna prowadzi w grupie Copa America 2021. Początek w jej wykonaniu wyglądał bardzo obiecująco, ale po strzeleniu gola spoczęła na laurach i zadowoliła się wynikiem 1:0 w pojedynku z Paragwajem.

Lionel Messi i Angel Di Maria cieszą się ze zwycięstwa PAP/EPA / Joedson Alves / Na zdjęciu: Lionel Messi i Angel Di Maria cieszą się ze zwycięstwa
Powody do dokonania zmian w ofensywie Argentyny były dwa. Po pierwsze, drużyna Lionela Scaloniego jeszcze nie pauzowała w fazie grupowej Copa America 2021 i rozgrywa mecze intensywnie. Po drugie, jej ataki w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Chile oraz wygranym 1:0 z Urugwajem nie były szczególnie przekonujące.

Od pierwszego gwizdka zagrali obok Lionela Messiego doświadczeni Angel Di Maria, Alejandro Gomez oraz Sergio Aguero. Do drugiej linii powrócił Leandro Paredes. Weterani wzorem młodszych Argentyńczyków przycisnęli na początku meczu i Albicelestes po raz trzeci strzelili gola w pierwszej połowie. W 10. minucie Papu Gomez sprytnie przerzucił piłkę ponad Antonym Silvą po podaniu Angela Di Marii.

Argentyna wygrała 16, a zremisowała w czterech wcześniejszych meczach z Paragwajem w Copa America. Po zdobyciu prowadzenia w ostatnim starciu generalnie kontrolowała wydarzenia. W czasie doliczonym do pierwszej połowy piłka znalazła się po raz drugi w bramce Paragwaju, ale trafienie samobójcze zostało anulowane z powodu spalonego Messiego.

Paragwaj przesunął grę w kierunku bramki przeciwnika po przerwie, zyskał przewagę pod względem posiadania piłki, ale atakował niezdarnie. Dlatego druga połowa nie była atrakcyjna, przypominała piłkarski piknik i stanęło na wyniku 1:0 dla zespołu Scaloniego.

Argentyna z siedmioma punktami prowadzi w grupie, a pozostał jej do rozegrania mecz z najsłabszą Boliwią. Jest na odpowiedniej drodze do tego, żeby w ćwierćfinale zagrać z czwartym zespołem grupy B.

Argentyna - Paragwaj 1:0 (1:0)
1:0 - Alejandro Gomez 10'

Argentyna: Emiliano Martinez - Nahuel Molina, Cristian Gabriel Romero, German Pezzella, Nicolas Tagliafico - Guido Rodriguez, Leandro Paredes (81' Nicolas Dominguez) - Angel Di Maria (81' Angel Correa), Lionel Messi, Alejandro Gomez (72' Rodrigo De Paul) - Sergio Aguero (59' Joaquin Correa)

Paragwaj: Antony Silva - Alberto Espinola, Gustavo Gomez, Junior Alonso, Santiago Arzamendia - Andres Cubas (66' Angel Cardozo), Robert Piris (82' Richard Sanchez) - Kaku (66' Oscar Romero), Miguel Almiron, Angel Romero (87' Carlos Gonzalez) - Gabriel Avalos (87' Braian Samudio)

Żółte kartki: Paredes (Argentyna) oraz G. Gomez, Cardozo (Paragwaj)

Sędzia: Jesus Valenzuela (Wenezuela)

***

Urugwaj zremisował 1:1 z Chile, a oba gole strzelili w tym meczu La Roja. Przed przerwą objęli prowadzenie, a w drugiej połowie odebrał je własnej drużynie trafieniem samobójczym Arturo Vidal. Ponownie nie przymierzyli do bramki rutyniarze z urugwajskiego ataku Luis Suarez oraz Edinson Cavani. Na razie mogą zazdrościć liczb Eduardo Vargasowi. Specjalista od turniejów Copa America oddał dwa uderzenia do bramki, a także raz asystował w trzech kolejkach.

Urugwaj - Chile 1:1 (0:1)
0:1 - Eduardo Vargas 26'
1:1 - Arturo Vidal (sam.) 66'

Urugwaj: Fernando Muslera - Giovanni Gonzalez Apud (46' Nahitan Nandez), Jose Maria Gimenez, Diego Godin, Matias Vina (85' Jonathan Rodriguez) - Federico Valverde, Matias Vecino (81' Lucas Torreira), Nicolas De La Cruz (46' Martin Caceres) - Giorgian De Arrascaeta (60' Facundo Torres) - Luis Suarez, Edinson Cavani

Chile: Claudio Bravo - Francisco Sierralta, Gary Medel, Guillermo Maripan (38' Enzo Roco) - Mauricio Isla, Erick Pulgar, Charles Aranguiz, Eugenio Mena - Arturo Vidal (69' Tomas Alarcon) - Eduardo Vargas (56' Jean Meneses), Ben Brereton (69' Luciano Arriagada)

Żółte kartki: Valverde (Urugwaj) oraz Sierralta (Chile)

Sędzia: Raphael Claus (Brazylia)