Sparingi. Raków Częstochowa zwyciężył w szampańskim nastroju

Raków Częstochowa zmierzył się z lokalnym rywalem i świeżo upieczonym beniaminkiem Fortuna I ligi. W ostatniej próbie przed debiutem w europejskich pucharach zwyciężył 2:0 ze Skrą.

piłkarze Rakowa Częstochowa PAP / Andrzej Lange / Na zdjęciu: piłkarze Rakowa Częstochowa
W niedzielnym sparingu zagrali piłkarze, którzy albo byli zmiennikami, albo nie wystąpili w sobotnim meczu o Superpuchar Polski. Raków Częstochowa zwyciężył w konkursie rzutów karnych z Legią Warszawa, a w podstawowym czasie było 1:1. Klub z województwa śląskiego zdobył drugie trofeum w 2021 roku i pierwszy superpuchar w historii klubu.

Przed zespołem sporo wyzwań w eliminacjach Ligi Konferencji Europy i w PKO Ekstraklasie, dlatego trener Marek Papszun już w sobotę zaznaczył, że to nie jest dobry czas na świętowanie. W niedzielę przeciwko Skrze Częstochowa zagrali między innymi Tomas Petrasek, Ivi Lopez, Vladislavs Gutkovskis.

Gole na boisku w Konopiskach padły po przerwie. Pierwszego strzelił zakontraktowany latem Pedro Vieira, a wynik na 2:0 ustalił Wiktor Długosz. Drużyna Papszuna odniosła drugie zwycięstwo w piątym sparingu w okresie przygotowań. Wcześniej pokonała Szachtara Donieck, zremisowała z WSG Tirol, Red Bullem Salzburg oraz poniosła porażkę z Lechią Gdańsk.

W weekend zagrała kontrolnie większość drużyn z Fortuna I ligi oraz eWinner II ligi. Wartościowy remis 1:1 na stadionie Wisły Kraków zanotowało Podbeskidzie Bielsko-Biała. ŁKS Łódź w ostatniej tercji doprowadził do wyniku 2:2 w sparingu z Koroną Kielce. Taki samym rezultatem zakończył się mecz Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Katowice.

Fortuna I liga:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 1:1 (1:1)

GKS Tychy - Slezsky Opawa 1:1 (0:0)

ŁKS Łódź - Korona Kielce 2:2 (1:2, 1:2)

Widzew Łódź - Stal Rzeszów 1:1 (1:0)

Chrobry Głogów - Chojniczanka 1:3 (1:0)

Puszcza Niepołomice - Sandecja Nowy Sącz 2:4 (1:2)

GKS 1962 Jastrzębie - Odra Opole 2:0 (0:0)

GKS 1962 Jastrzębie - Górnik II Zabrze 2:0 (0:0)

Resovia - Hutnik Kraków 2:1 (1:0)

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 2:2 (1:1)

Górnik Polkowice - KKS 1925 Kalisz 2:3 (1:1)

Skra Częstochowa - Raków Częstochowa 0:2 (0:0)

eWinner II liga:

GKS Bełchatów - Polonia Warszawa 1:1 (0:0)

Wigry Suwałki - Jagiellonia II Białystok 2:2

Garbarnia Kraków - Podhale Nowy Targ 2:2 (1:1)

Śląsk II Wrocław - Stal Brzeg 4:1 (2:0)

Stal Rzeszów - Stal Stalowa Wola 4:0 (3:0)

Motor Lublin - Radomiak 2:1 (1:0)

Lech II Poznań - Ślęza Wrocław 1:4 (0:2)

Znicz Pruszków - Ursus Warszawa 2:0 (0:0)

Olimpia Elbląg - Olimpia Grudziądz 3:0 (0:0)

Radunia Stężyca - Kotwica Kołobrzeg 1:0 (1:0)

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Unia Skierniewice 0:0

Ruch Chorzów - Ruch Zdzieszowice 6:0 (3:0)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Raków Częstochowa awansuje do grupy Ligi Konferencji Europy?