Piłkarski kryminał i to w Anglii! Co ten bramkarz zrobił?!

Angielscy komentatorzy nie mogli uwierzyć w to, co zrobił bramkarz Ryan Schofield w sobotnim spotkaniu z Fulham. To mocny kandydat na najbardziej kuriozalną bramkę sezonu w angielskiej Championship.

Karol Wasiek
błąd bramkarza Twitter / Na zdjęciu: błąd bramkarza
Piłkarski kryminał na zapleczu angielskiej ekstraklasy. Aż trudno uwierzyć w to, co wyprawiał na początku spotkania Huddersfield Town - Fulham FC (1:5) bramkarz gospodarzy, Ryan Schofield.

21-letni golkiper nie popisał się - mówiąc delikatnie - przy pierwszym golu dla gości. Sam sprokurował całą sytuację.

W 9. minucie obrońca gospodarzy na wślizgu, ratując piłkę, zagrał w kierunku bramkarza. Nie było to dokładne podanie, więc Schofield zrobił wszystko, by piłka nie wyszła na rzut rożny.

Zrobił to jednak na tyle nieudolnie, że zagrał ją... w kierunku nadbiegającego Aleksandara Mitrovicia. Co prawda napastnik Fulham poślizgnął, ale w ekwilibrystyczny sposób zdołał posłać futbolówkę w stronę bramki gospodarzy. Golkiper próbował jeszcze interweniować, ale na niewiele to się zdało.

Fulham w II kolejce The Championship rozgromiło na wyjeździe Huddersfield 5:1. Gościom nie przeszkodził nawet fakt, że od 72. minuty grali w "dziesiątkę". W końcówce strzelili dwie bramki.