Ekstraliga kobiet: Piorunujący początek TME SMS Łódź i Górnika Łęczna. Pierwsze zwycięstwo beniaminka z Bielska-Białej

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Katarzyna Konat (w niebieskim stroju) w walce z Alicją Materek

Stopniowo tempa nabierają rozgrywki w najwyższej klasie rozgrywkowej piłkarek nożnych. W drugiej kolejce TME SMS Łódź i Górnik Łęczna rozbiły swoje rywalki aż 4:0.

Łodzianki w tej serii gier udały się na spotkanie wyjazdowe na sztuczne boisko w Woli Rzędzińskiej, gdzie podejmowały je piłkarki beniaminka, Tarnovii Tarnów. Wicemistrzynie kraju szybko ustawiły sobie ten mecz golami Anny Rędzi w 5. i Klaudii Jedlińskiej w 7. minucie gry. Później z karnego trafiła jeszcze Gabriela Grzybowska, a w doliczonym czasie gry drugiej połowy Jedlińska ustaliła wynik na 4:0 dla TME SMS-u.

Taki sam wynik padł w spotkaniu w Gdańsku, gdzie piłkarki Akademii Piłkarskiej Lotosu mierzyły się z brązowym medalistą ubiegłego sezonu Ekstraligi, Górnikiem Łęczna. Hat-trickiem popisała się Nigeryjka Macleans Chinonyerem, a jedno trafienie dołożyła Aleksandra Posiewka.

Zacięte spotkanie miało miejsce we Wrocławiu, gdzie Śląsk mierzył się z Medykiem Konin. O wygranej gości zadecydowało trafienie z 35. minuty Julii Maskiewicz. Jak na razie zespół trenera Romana Jaszczaka jest jednym z trzech obok wspominanych Górnika i TME SMS-u, który ma komplet zwycięstw na koncie po dwóch kolejkach.

Pierwszą wygraną w Ekstralidze odniosły piłkarki beniaminka, Rekordu Bielsko-Biała, które - choć przegrywały w Szczecinie z Olimpią 1:2 - zdołały w drugiej połowie wrzucić wyższy bieg i rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Pierwszą wygraną w sezonie odniósł też GKS Katowice, który w Bydgoszczy pokonał Sportis KKP 2:1.

Wyjazdowy mecz Czarnych Sosnowiec z AZS UJK Kraków został przełożony na 29 września ze względu na udział mistrzyń kraju w eliminacjach do Ligi Mistrzyń w poprzednim tygodniu. Przypomnijmy, że zespół trenera Sebastiana Stemplewskiego uległ węgierskiemu Ferencvarosi Budapeszt 1:2 i odpadł z rywalizacji o Champions League.

Wyniki 2. kolejki Ekstraligi Kobiet:

MKS Tarnovia Tarnów - TME SMS Łódź 0:4 (0:3) 0:1 - Anna Rędzia 5' 0:2 - Klaudia Jedlińska 7' 0:3 - Gabriela Grzybowska 30' - z karnego 0:4 - Klaudia Jedlińska 90+1'

AP Lotos Gdańsk - Górnik Łęczna 0:4 (0:3) 0:1 - Macleans Chinonyerem 18' 0:2 - Aleksandra Posiewka 23' 0:3 - Macleans Chinonyerem 25' 0:4 - Macleans Chinonyerem 58'

Śląsk Wrocław - Medyk Konin 0:1 (0:1) 0:1 - Julia Maskiewicz 35'

Olimpia Szczecin - Rekord Bielsko-Biała 2:4 (2:2) 0:1 - Klaudia Adamek 10' 1:1 - Weronika Szymaszek 13' 2:1 - Natalia Oleszkiewicz 33' 2:2 - Klaudia Nowacka 34' 2:3 - Klaudia Adamek 54' 2:4 - Karolina Czyż 78'

Sportis KKP Bydgoszcz - GKS Katowice 1:2 (1:1) 0:1 - Klaudia Maciążka 4' 1:1 - Aleksandra Stasiak 20' 1:2 - Kasandra Parczewska 64'