Real Madryt wyszarpał zwycięstwo w Sewilli. Gospodarze skarceni za nieskuteczność

Efektowna bramka Daniego Carvajala sprawiła, że Real Madryt, wcale nie bez problemów, wygrał na wyjeździe z Realem Betis 1:0. Królewscy zrehabilitowali się za stracone przed tygodniem punkty.

Tomasz Galiński
Karim Benzema i Dani Carvajal cieszą się z gola PAP/EPA / JULIO MUNOZ / Na zdjęciu: Karim Benzema i Dani Carvajal cieszą się z gola
Gospodarze na własnej skórze przekonali się, że futbol bywa brutalny i w kilkadziesiąt sekund można przebyć drogę z nieba do piekła. Praktycznie w jednej akcji Real Betis zmarnował kontratak dwóch na jednego, dostał rekontrę i Dani Carvajal strzelił efektownego gola z woleja po wyśmienitym podaniu Karima Benzemy. Jak się okazało, trafienie Hiszpana zapewniło Realowi Madryt trzy punkty na niezwykle trudnym terenie w Sewilli, choć w ostatniej minucie doliczonego czasu gry piłkę meczową miał na nodze Martin Montoya.

Niemniej, bramka padła w momencie, gdy Królewscy osiągnęli zdecydowaną przewagę. W drugiej połowie goście byli znacznie lepsi od Betisu i wydawało się, że kwestią czasu jest pierwsza bramka. Były ataki środkiem pola, jak i bokami, jednak dopiero po godzinie gry udało się ukąsić gospodarzy po raz pierwszy tego wieczora. Udałoby się to nieco wcześniej, gdyby tylko Vinicius Junior nawiązał do formy sprzed tygodnia, ale tym razem fatalnie spudłował z kilku metrów, mając przed sobą tylko bramkę.

Podopieczni Carlo Ancelottiego stosunkowo późno zabrali się do roboty, bo jednak w pierwszej części spotkania grali dość niemrawo, dawali sobie odbierać piłkę. Betis podchodził wysoko, stosował pressing na pograniczu faulu, przez co często Thibaut Courtois musiał uciekać się do dalszych podań. Inna sprawa, że gospodarze, choć sprawiali dobre wrażenie, to nie dawali żadnych konkretów. Było parę dośrodkowań z bocznych sektorów, parę strzałów z dalszej odległości, lecz tak naprawdę ani jedna próba nie była przesadnie groźna. Courtois miał sporo pracy, jednak wiązało się to wyłącznie łapaniem piłek po uderzeniach z dystansu. Belg stanął natomiast na wysokości zadania w siódmej minucie doliczonego czasu gry, gdy wygrał pojedynek ze wspomnianym Montoyą, który był kompletnie nieatakowany w polu karnym.

Tak jak druga część spotkania toczyła się zdecydowanie pod dyktando wicemistrzów Hiszpanii, tak w pierwszej mieliśmy do czynienia z wyrównaną rywalizacją. Gospodarze byli niesieni żywiołowym dopingiem kibiców i szczególnie na samym początku mogła się podobać ich energiczność. Brakowało jednak sytuacji strzeleckich. Tak naprawdę jedyna godna odnotowania sytuacja w pierwszej połowie miała miejsce w 5. minucie, gdy jednak Benzema strzelił minimalnie obok słupka. Był jeszcze tzw. centrostrzał Sergio Canalesa, ale to tyle.

Real wygrał i tym samym zrehabilitował się za stracone punkty przed tygodniem w starciu Levante UD.

Real Betis - Real Madryt 0:1 (0:0)
0:1 Dani Carvajal 61'

Betis: Rui Silva - Martin Montoya, German Pezzella, Victor Ruiz, Juan Miranda - Aitor Ruibal (70' Cristian Tello), Guido Rodriguez, Andres Guardado (70' Victor Camarasa), Nabil Fekir, Sergio Canales (82' Joaquin) - Juanmi (76' Borja Iglesias).

Real: Thibaut Courtois - Dani Carvajal, Eder Militao, David Alaba, Miguel Gutierrez (83' Rodrygo) - Federico Valverde, Casemiro, Isco (66' Lucas Vazquez) - Gareth Bale (66' Marco Asensio), Karim Benzema, Vinicius Junior (77' Eden Hazard).

Żółte kartki: Fekir, Pezzella, Canales, Ruibal, Montoya (Real Betis) oraz Gutierrez, Casemiro (Real Madryt).

Sędzia: Alejandro Jose Hernandez Hernandez.