Klasyfikacja strzelców Bundesligi. Lewandowski przeskoczył Haalanda!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
PAP/EPA / / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski kolejny raz pokazał klasę. Polak skompletował hat-tricka w starciu z Herthą Berlin (5:0) i dzięki temu wyprzedził Erlinga Haalanda w klasyfikacji strzelców.

W 3. kolejce Bundesligi Bayern Monachium wywiązał się z roli faworyta. W 6. minucie bramkarz Herthy Berlin skapitulował po strzale Thomasa Muellera. Robert Lewandowski podwyższył wynik na 2:0 jeszcze przed końcem pierwszej połowy.

W 35. minucie rywalizacji polski snajper oddał strzał głową i pokonał Alexandra Schwolowa. Pierwotnie ten gol nie został uznany, ale sędzia zmienił zdanie po analizie VAR. Po przerwie Jamal Musiala znalazł drogę do siatki. Ostatnie słowo należało do Lewandowskiego. Kadrowicz wpisał się na listę strzelców po asyście Leroya Sane. W 84. minucie ustalił rezultat na 5:0.

Lewandowski trafiał we wszystkich trzech meczach ligowych i ma już pięć bramek na koncie. Drugie miejsce zajmuje Erling Haaland. W piątek Borussia Dortmund zdołała wygrać 3:2 z TSG 1899 Hoffenheim, a utalentowany Norweg zdobył decydującą bramkę w doliczonym czasie.

Przed rozpoczęciem sezonu Lewandowski i Haaland byli wymieniani jako główni faworyci w wyścigu po koronę króla strzelców. Napastnik Bayernu walczy o piąty taki tytuł z rzędu. 33-latek jest w doskonałej formie przed wrześniowymi meczami reprezentacji Polski.