El. MŚ 2022. Grad bramek w Izraelu, 5 minut od sensacji w Torshavn

Aż 7 bramek padło w meczu Izrael - Austria, a minimalne zwycięstwa odnieśli Duńczycy, Szkoci i Chorwaci. Najbliżej sensacji było w Torshavn, gdzie Wyspy Owcze dopiero grając w dziesiątkę stracili gola z Danią.

Michał Gałęzewski
reprezentanci Izraela Getty Images / Filip Filipovic / Na zdjęciu: reprezentanci Izraela
Do sporej sensacji mogło dojść w Torshavn. Wyspy Owcze, które dotąd zdobyły tylko punkt grały z niepokonaną Danią. Przypomnijmy, że Wyspy Owcze mają status terytorium zależnego od Danii, więc starcia z piłkarzami z kontynentu są dla nich szczególnie prestiżowe. W I połowie VAR odwołał gola Jonasa Winda i gdy wszystko wskazywało na remis, Rene Jensen z Wysp Owczych został ukarany w 84. minucie czerwoną kartką. Już minutę później, Wind zdobył prawidłowego gola.

Tylko jedna bramka padła też w Szkocji, gdzie gospodarze po golu Lyndona Dykesa pokonała Mołdawię 1:0. Dużo bardziej ofensywnie zagrali piłkarze Izraela i Austrii, ostatecznie piłkarze z Bliskiego Wschodu wygrali aż 5:2 i awansowali na 2. miejsce w grupie. Austriacy z 7 punktami w 5 meczach spadli na 4. pozycję.

W jedynym spotkaniu grupy H rozegranym o godzinie 20:45, przez długi czas był bezbramkowy remis. Gdy wydawało się, że obie drużyny podzielą się punktami, bramkę na wagę trzech punktów w 86. minucie zdobył Marcelo Brozović. Chorwaci tym samym zrównali się punktami z Rosją.