Świt lepszy w meczu na szczycie, ale nie został liderem - wyniki spotkań 6. kolejki II ligi gr. wschodniej

W meczu na szczycie 6. kolejki II ligi grupy wschodniej Świt Nowy Dwór Mazowiecki okazał się minimalnie lepszy od łowickiego Pelikana i wygrał 1:0. To zwycięstwo nie dało jednak gospodarzom sobotniego spotkania fotelu lidera. Na czele rozgrywek znajduje się Start Otwock, który rozbił na wyjeździe Concordię Piotrków Trybunalski aż 4:1. Niespodziewanej porażki doznała również drużyna Kolejarza Stróże.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

GKS na dnie

Coraz niżej w ligowej tabeli znajduje się drużyna GKS Jastrzębie. W sobotę podopieczni Jerzego Wyrobka grali z Hetmanem Zamość, który w ligowym zestawieniu plasował się niedużo wyżej. Na boisku lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 3:2. Jednak prawie przez całe spotkanie Zamość utrzymywał bezpieczną dwubramkową przewagę.

Jedynym spotkaniem, w którym nie padły w bramki w tej serii spotkań był pojedynek Okocimskiego KS Brzesko z Jeziorakiem Iława. Po tym meczu sytuacja obu zespołów nie uległa zmianie. Okocimski i Jeziorak nadal utrzymują się w górnej połowie tabeli.

Start Otwock nowym liderem

Jak już pisaliśmy nowym liderem rozgrywek został Start Otwock. W sobotę OKS nie dał żadnych szans Concordii Piotrków Trybunalski. Goście niepodzielnie rządzili na boisku i rozbili rywali aż 4:1. Coraz gorzej wygląda sytuacja Concordii, bo ta spadła już na przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Cenne trzy punkty zdobyła również drużyna Ruchu Wysokie Mazowieckie. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego odnieśli zwycięstwo na trudnym terenie w Rzeszowie pokonując tamtejszą Resovię. Mecz dla gości jednak źle się rozpoczął. W 32. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu Kamila Walaszczyka. Taki wynik utrzymał się do 57. minuty. Wtedy do remisu doprowadził Arkadiusz Czarniecki. W 72. minucie Ruch już prowadził za sprawą trafienia Arkadiusza Żaglewskiego. Kropkę nad „i” postawił tuż przed końcem spotkania Michał Twardowski.

Niespodziewana porażka Kolejarza, sensacyjne zwycięstwo Stali

Niespodziewanej porażki w tej kolejce doznał Kolejarz Stróże. Podopieczni Jarosława Araszkiewicza przegrali 2:3 w Suwałkach z Wigrami. Było to pierwsze zwycięstwo Wigier w tym sezonie. Z kolei mecz ten udowodnił, że w zespole z Małopolski nie dzieje się w ostatnim czasie najlepiej. Kolejarz przegrał drugi mecz z rzędu (tydzień temu musiał uznać wyższość Okocimskiego).

Równie niespodziewanym rozstrzygnięciem zakończył się mecz Sokoła Aleksandrów Łódzki i Stali Rzeszów. Rzeszowianie odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i pokonali rywala na jego własnym terenie 3:0. Wszystkie bramki padały w drugiej połowie, a łupem bramkowym podzielili się Serges Kiema, Emmanuel Samson Udoudo oraz Piotr Duda.

Nieciecza lepsza w pojedynku beniaminków

Po raz kolejny swoją siłę udowodnił w tym sezonie beniaminek z Niecieczy. LKS pokonał Olimpię Elbląg 3:2 choć niewiele po ponad półgodzinie gry przegrywał już 0:2. Goście w dużej mierze za trzy punkty powinni dziękować Pawłowi Smółce, który ustrzelił tego dnia hattricka.

Podziałem punktów zakończył się mecz w Olsztynie. OKS zremisował przed własną publicznością z Przebojem Wolbrom 1:1. Goście prowadzili po bramce Japończyka Go Nagaoki. Ich radość trwała krótko, bo już siedem minut później olsztynianie doprowadzili do wyrównania, a dokładnie uczynił to Paweł Łukasik.

Świt górą w meczu na szczycie

Ostatnim meczem kolejki było teoretycznie najciekawsze spotkanie, w którym wicelider rozgrywek podejmował u siebie lidera. Świt Nowy Dwór Mazowiecki ostatecznie okazał się lepszy od Pelikana Łowicz i wygrał skromnie 1:0 po trafieniu Karola Drwęckiego. W drugiej połowie goście wyraźnie jednak przeważali na boisku i po meczu nawet kibice gospodarzy przyznali, że remis byłby sprawiedliwym wynikiem.

Po sześciu meczach z 16 punktami na koncie na czele znajduje się Start Otwock. Tyle samo oczek na koncie, ale gorszy bilans bramkowy mają piłkarze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Trzy punkty do lidera tracą zespoły LKS Nieciecza i Pelikana Łowicz. Oczko więcej ma do odrobienia Kolejarz Stróże. Tabelę zamyka GKS Jastrzębie z zaledwie jednym punktem zdobytym w sześciu meczach. Dwa punkty ma Concordia Piotrków Trybunalski. Cztery oczka uzbierała Stal Rzeszów, a pięć Sokół Aleksandrów Łódzki.

Wyniki 6. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Hetman Zamość - GKS Jastrzębie 3:2 (2:1)
1:0 - Łytwyniuk 3’(k.)
2:0 - Kycko 8’
2:1 - Sowa 25’ (sam.)
3:1 - Fundakowski 28’
3:2 - Kukulski 83’

Okocimski KS Brzesko - Jeziorak Iława 0:0

Concordia Piotrków Trybunalski - Start Otwock 1:4 (0:2)
0:1 - Bobrowski 7’
0:2 - Mazurkiewicz 29’
0:3 - Wocial 50’
1:3 - ?
1:4 - Stańczuk 80’

Resovia - Ruch Wysokie Mazowiecki 1:3 (1:0)
1:0 - Walaszczyk 32’
1:1 - Czarnecki 57’
1:2 - Żaglewski 72’
1:3 - Twardowski 89’

Wigry Suwałki - Kolejarz Stróże 3:2 (2:0)
1:0 - Ołowniuk 1’
2:0 - Zils 45’
2:1 - Socha 47’
3:1 - Ołowniuk 78’
3:2 - Florian 80’

Sokół Aleksandrów Łódzki - Stal Rzeszów 0:3 (0:0)
0:1 - Kiema 50’
0:2 - Udoudo 76’
0:3 - Duda 90’ (k.)

Olimpia Elbląg - LKS Nieciecza 2:3 (2:1)
1:0 - Tragarski 22’
2:0 - Kołodziejski 32’
2:1 - Smółka 37’
2:2 - Smółka 54’
2:3 - Smółka 56’

OKS 1945 Olsztyn - Przebój Wolbrom 1:1 (0:0)
0:1 - Nagaoka 52’
1:1 - Łukasik 59’

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 1:0 (1:0)
1:0 - Drwęcki 20’

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!