Zlatan Ibrahimović wrócił w wielkim stylu. Czekał na to cztery miesiące [WIDEO]

Zlatan Ibrahimović rozegrał pierwszy mecz po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Napastnik AC Milan pojawił się na murawie w 60. minucie i po chwili przypieczętował wygraną z Lazio Rzym (2:0).

Rafał Szymański
Twitter / Eleven Sports
To był jeden z najciekawiej zapowiadających się meczów trzeciej kolejki Serie A. W 45. minucie Rafael Leao i Ante Rebić rozpracowali defensywę Lazio Rzym, Portugalczyk umieścił piłkę w siatce. AC Milan mógł mieć dwubramkową przewagę po pierwszej połowie, jednak Franck Kessie nie wykorzystał rzutu karnego.

Zlatan Ibrahimović rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, ale przerwie otrzymał szansę od Stefano Piolego. 39-latek po godzinie gry wszedł na murawę za wspomnianego Rafaela Leao.

W 67. minucie "Rossoneri" wyprowadzili błyskawiczny kontratak. Ante Rebić zatańczył z rywalami, następnie obsłużył Ibrahimovicia. Doświadczony snajper bez problemu wykończył akcję.

Wynik nie uległ już zmianie. AC Milan sięgnął po komplet punktów i aktualnie jest liderem tabeli Serie A.

Ibrahimović wrócił do gry po ponad czterech miesiącach przerwy, ostatni raz wystąpił 9 maja w starciu z Juventusem (3:0). Kontuzja kolana wykluczyła Szweda z udziału w mistrzostwach Europy.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Ibrahimović wróci do optymalnej formy?