Duży pech gwiazdy AC Milan. Snajper nie zagra w hicie Ligi Mistrzów

Zlatan Ibrahimović dobrze zaprezentował się po przerwie spowodowanej kontuzją. 39-latek może mówić o dużym pechu - czeka go kolejna pauza.

Rafał Szymański
Zlatan Ibrahimović PAP/EPA / Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović
W ramach 3. kolejki Serie A AC Milan mierzył się z Lazio Rzym. Ten mecz stał pod znakiem powrotu Zlatana Ibrahimovicia, który przez niespełna cztery miesiące był wyłączony z gry. Doświadczony zawodnik wreszcie uporał się z urazem kolana.

Napastnik pojawił się na murawie po godzinie gry i siedem minut później zaznaczył swoją obecność na boisku. Ibrahimović wykorzystał asystę Ante Rebicia, ostatecznie "Rossoneri' zwyciężyli 2:0.

Jak się okazało, Szwed nie pomoże drużynie Stefano Piolego w nadchodzącym spotkaniu z Liverpoolem. Według informacji "Sky Sports", 39-latek nabawił się kontuzji ścięgna Achillesa w trakcie wtorkowych zajęć i nie poleciał na Wyspy Brytyjskie.

To kolejny cios dla zespołu z Mediolanu. Trener Pioli nie będzie mógł skorzystać także z Tiemoue Bakayoko oraz Rade Krunicia. Do treningów wrócił natomiast Sandro Tonali. W ataku szkoleniowiec postawi na Oliviera Giroud lub Rafaela Leao.

Mecz pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Liverpool FC - AC Milan w środę o godz. 21:00. Sędzią głównym będzie Szymon Marciniak. Relacja tekstowa na WP SportoweFakty. Transmisja na antenie Polsatu Sport Premium 2.