Puchar Ligi Angielskiej: męki drużyn Polaków. Southampton i Leeds United uciekły spod topora

Southampton i Leeds United były bliskie sporych wpadek. Drużyny Jana Bednarka i Mateusza Klicha awansowały do 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej w dramatycznych okolicznościach.

Szymon Mierzyński
mecz Sheffield United - Southampton FC Getty Images / Tim Goode/PA Images / Na zdjęciu: mecz Sheffield United - Southampton FC
"Święci" mierzyli się na wyjeździe ze spadkowiczem z Premier League, Sheffield United. "Szable" postawiły wyżej notowanemu rywalowi twardy opór i po 90 minutach był remis 2:2, co poskutkowało konkursem rzutów karnych (regulamin nie zakłada dogrywek). W nim faworyt pokazał więcej zimnej krwi i zwyciężył 4:2.

Jan Bednarek rozpoczął mecz na ławce rezerwowych i wszedł do gry w 74. minucie za Lyanco. Nie egzekwował żadnej z jedenastek.

W podstawowym składzie Leeds pojawił się we wtorek Mateusz Klich, a jego zespół również po serii karnych (w regulaminowym czasie gole nie padły) pokonał - występujące w The Championship - Fulham FC 6:5. Polak nie wziął udziału w wojnie nerwów, bowiem opuścił boisko w 69. minucie (zastąpił go Joe Gelhardt).

Do niespodzianki doszło na Loftus Road, gdzie grająca na co dzień na drugim poziomie rozgrywkowym ekipa Queens Park Rangers remisowała po 90 minutach z Evertonem 2:2, a potem ograła go 8:7 w jedenastkach.