Ile?! Hertha upokorzona w Lipsku

Zawodnicy RB Lipsk robili, co chcieli w meczu z Herthą Berlin. Gospodarze wygrali 6:0, a gdyby wykorzystali wszystkie sytuacje, mogli spokojnie pokusić się o dwucyfrówkę. Niespodziewanie wyjazdowej porażki z Hoffenheim doznał VfL Wolfsburg.

Tomasz Galiński
mecz RB Lipsk - Hertha Berlin PAP/EPA / Na zdjęciu: mecz RB Lipsk - Hertha Berlin
Zawodnicy Herthy Berlin teoretycznie rozgrywali w sobotę mecz w Lipsku, ale na boisku wyglądali tak, jakby kompletnie to spotkanie ich nie obchodziło. Drużyna RB Lipsk zdemolowała swojego przeciwnika, choć wcale nie prezentowała niczego szczególnego.

Gospodarze zagrali solidnie w defensywie i przede wszystkim wykorzystali większość pomyłek zespołu z Berlina.

W przerwie na boisko wszedł Dennis Jastrzembski, z kolei w 83. minucie swoją szansę otrzymał Krzysztof Piątek, dla którego był to pierwszy mecz po złamaniu kostki. Czekał na ten moment ponad cztery miesiące, ale chyba nie tak wyobrażał sobie swój powrót. Pokazał się raz, gdy w samej końcówce oddał mocny strzał z ostrego kąta, jednak bez problemów poradził z nim sobie Peter Gulacsi.

W pozostałych spotkaniach tyle bramek nie padło, natomiast sporym zaskoczeniem jest przegrana VfL Wolfsburg z TSG 1899 Hoffenheim 1:3. Niedawny lider Bundesligi wyszedł na prowadzenie po pięknym strzale z Bote Baku z dystansu, ale później dwukrotnie trafiali gospodarze i ostatecznie to oni zainkasowali trzy punkty.

W większości meczów wygrywali gospodarze. Rozstrzygnięcia nie było jedynie we Frankfurcie, gdzie Eintracht zremisował z 1.FC Koeln 1:1. Bayer 04 Leverkusen wygrał z 1.FSV Mainz 05 1:0, a 1.FC Union Berlin po golu w końcówce pokonał Arminię Bielefeld, również 1:0.

RB Lipsk - Hertha Berlin 6:0 (3:0)
1:0 Christopher Nkunku 15'
2:0 Yussuf Poulsen 23'
3:0 Nordi Mukiele 45+3'
4:0 Emil Forsberg 60'
5:0 Christopher Nkunku 70'
6:0 Amadou Haidara 77'

Eintracht Frankfurt - 1.FC Koeln 1:1 (1:1)