Polski napastnik strzela na Cyprze. Czwarty gol w sezonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / MB Media / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński
Getty Images / MB Media / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński

Mariusz Stępiński błysnął formą w meczu ligowym z Ethnikosem Achnas. Aris Limassol zgarnął komplet punktów po pewnym zwycięstwie (3:0).

W 5. kolejce klub Polaka mierzył się z czerwoną latarnią ligi cypryjskiej. Po 11 minutach gry przyjezdni mieli jednobramkową przewagę. Mariusz Stępiński był dobrze ustawiony w polu karnym, dopadł do piłki i silnym uderzeniem pokonał bramkarza Ethnikosu Achnas.

W 22. minucie Stępiński mógł skompletować dublet, lecz tym razem Martin Bogatinov uprzedził 26-latka. Piłka trafiła do Matija Spoljaricia, który podwyższył wynik na 2:0 dla Arisu Limassol.

Po wznowieniu gry Spoljarić przeprowadził indywidualną akcję, przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i drugi raz wpisał się na listę strzelców. Aris wywiązał się z roli faworyta, zwyciężając 3:0.

Stępiński przed tygodniem ustrzelił hat-tricka w ciągu siedmiu minut - to były jego pierwsze trafienia po przeprowadzce na Cypr. Latem napastnik przeszedł z Hellasu Werona do Arisu na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Ethnikos Achnas - Aris Limassol 0:3 (0:2) 0:1 - Mariusz Stępiński 11' 0:2 - Matija Spoljarić 22' 0:3 - Matija Spoljarić 59'

Czy Stępiński powalczy o koronę króla strzelców?