El. ME U-19: grali rywale Polaków, festiwal strzelecki na początek

Mnóstwo emocji na starcie eliminacji mistrzostw Europy U-19 w grupie 5. W Plewiskach grali w środę rywale Polaków. Ukraina pokonała Maltę 4:2.

Szymon Mierzyński
piłka nożna Materiały prasowe / Na zdjęciu: piłka nożna
Spotkanie rozpoczęło się od sensacji, bowiem po zbyt krótkim wycofaniu piłki do bramkarza, Maltańczycy objęli prowadzenie. Nathan Cross uderzył anemicznie, w sam środek, ale stojący między słupkami Denys Twardowski popełnił koszmarny błąd i pod brzuchem przepuścił piłkę do siatki.

Mimo fatalnego początku, Ukraińcy szybko opanowali sytuację. Wyrównali jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa, gdy rzut karny pewnie wykorzystał Mychajło Chromei, zaś przed przerwą prowadzenie ładną podcinką dał im Jehor Jarmoliuk.

Po zmianie stron obraz gry był taki sam. Faworyt praktycznie nie schodził z połowy przeciwnika i zdobył jeszcze dwa gole - za sprawą dwóch trafień Denysa Szostaka. W międzyczasie Maltańczycy wykorzystali błąd w defensywie rywali i zmniejszyli rozmiary porażki, lecz sami nie byli w stanie wypracować z przodu nic konkretnego.

Ukraina rozpoczęła zmagania od pewnego zwycięstwa i ma na koncie trzy punkty. W drugim środowym meczu - o godz. 18.00 w Grodzisku Wlkp. - Finlandia zmierzy się z Polską.

Dwie najlepsze ekipy grupy 5. uzyskają awans do następnej fazy eliminacji - Elite Round, a w niej zostanie wyłoniona ostateczna siódemka, która dołączy do będącej gospodarzem Słowacji i pojedzie na turniej główny. Zaplanowano go w połowie przyszłego roku.

Ukraina U-19 - Malta U-19 4:2 (2:1)
0:1 - Nathan Cross 7'
1:1 - Mychajło Chromei (k.) 13'
2:1 - Jehor Jarmoliuk 36'
3:1 - Denys Szostak 55'
3:2 - Brooklyn Borg 58'
4:2 - Denys Szostak 65'

Jaki będzie wynik meczu Finlandia - Polska?