Za to Bonucci wyleciał z boiska! Boniek komentuje

Pod koniec pierwszej połowy półfinału Ligi Narodów Leonardo Bonucci zaatakował łokciem Sergio Busquetsa. Dla włoskiego obrońcy oznaczało to koniec zawodów.

Piotr Bobakowski
Bonucci - czerwona kartka Facebook / facebook.com/tvpsport / Bonucci - czerwona kartka
Leonardo Bonucci nie popisał się w meczu 1/2 finału Ligi Narodów UEFA z Hiszpanią (1:2, relacja TUTAJ). Doświadczony defensor reprezentacji Italii w 42. minucie spotkania - przy wyniku 0:1 - zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Zawodnik Juventusu bez pardonu potraktował Sergio Busquetsa, uderzając go łokciem w twarz podczas walki o piłkę. Bonucci miał już wtedy na koncie żółty kartonik za niesportowe zachowanie, więc decyzją sędziego mogła być tylko jedna.

Zachowanie reprezentanta Włoch skomentował na Twitterze Zbigniew Boniek. "Niestety Bonucci popsuł zabawę, pierwsza kartka za protesty to wielki błąd kapitana" - podsumował na portalu społecznościowym były prezes PZPN.

"Włosi w dziesiątkę! Druga żółta kartka dla Leonardo Bonucciego! Włosi przegrywają 0:2! Włosi w potrzasku!" - skomentowano na twitterowym profilu TVP Sport.

Zobacz nieodpowiedzialne zachowanie Bonucciego.

Zobacz:
Liga Narodów. Rusza walka o zwycięstwo. Sprawdź, gdzie oglądać mecz Włochy - Hiszpania