El. MŚ 2022. Szwecja walczy o bezpośredni awans, ważna wygrana Ukrainy

O godzinie 18:00 rozegrano pięć spotkań w czterech grupach eliminacyjnych do mistrzostw świata w Katarze. Niezwykle ważne zwycięstwa odniosły reprezentacje Szwecji i Ukrainy, które zrobiły ważny krok w kierunku awansu.

Michał Gałęzewski
Alexander Isak PAP/EPA / Erik Simander/TT / Na zdjęciu: Alexander Isak
W grupie B co prawda wciąż prowadzi Hiszpania, jednak ma rozegrany jeden mecz mniej i remis z Grecją. W sobotę bardzo ważne zwycięstwo odnieśli Szwedzi, którzy wygrali 3:0 z reprezentacją Kosowa. Szwecja ma już tylko punkt straty do prowadzących Hiszpanów. W tej samej grupie, Grecja wygrała z Gruzją po golach Anastasiosa Bakasetasa z rzutu karnego w 90. minucie oraz Dimitrisa Pelkasa w piątej minucie doliczonego czasu gry i ma jeszcze szanse na baraże. W tym spotkaniu pół godziny rozegrał Walerian Gwilia z Legii Warszawa.

Bardzo ważne zwycięstwo odniosła reprezentacja Ukrainy. Nasi wschodni sąsiedzi po pięciu remisach z rzędu w końcu zdobyli trzy punkty, zwyciężając na Helsingin Olympiastadion 2:1. Finowie oddali więcej celnych strzałów, jednak Ukraińcy byli skuteczniejsi i gole Andrij Jarmolenki i Romana Jaremczuka przybliżyły Ukrainę do baraży, choć w grze jest jeszcze Bośnia i Hercegowina.

W grupie A pierwsze zwycięstwo odniosła Irlandia, która po wygranej 3:0 w Azerbejdżanie jednak ma małe szanse nawet na 3. miejsce, na którym obecnie jest Luksemburg. Niezwykle ciekawie było na Hampden Park w Glasgow. Szkoci przeważali w meczu z Izraelem, jednak do przerwy przegrywali 1:2. W drugiej połowie gospodarze popisali się zdobyciem dwóch goli i po trafieniu Scotta McTominaya w doliczonym czasie gry zwyciężyli 3:2.

Grupa A:

Azerbejdżan - Irlandia 0:3 (0:2) 0:1 - Callum Robinson 7' 0:2 - Callum Robinson 39' 0:3 - Chiedozie Ogbene 90'

3:0 - Robin Quainson 79'

Gruzja - Grecja 0:2 (0:0) 0:1 - Anastasios Bakasetas 90' 0:2 - Dimitrios Pelkas 90+5'

Grupa D:

Finlandia - Ukraina 1:2 (1:2) 0:1 - Andrij Jarmołenko 4' 1:1 - Teemu Pukki 29' 1:2 - Roman Jaremczuk 34'

Grupa F:

Szkocja - Izrael 3:2 (1:2) 0:1 - Eran Zahavi 5' 1:1 - John McGinn 30' 1:2 - Munas Dabbur 32' 2:2 - Lyndon Dykes 57' 3:2 - Scott McTominay 90+4'