Cristiano Ronaldo ze 112. golem dla reprezentacji Portugalii

Reprezentacja Portugalii pokonała 3:0 Katar w meczu towarzyskim rozegranym w Faro. Kolejnego, już 112. gola dla swojej drużyny narodowej strzelił Cristiano Ronaldo, który otworzył wynik spotkania.

Michał Gałęzewski
Cristiano Ronaldo PAP/EPA / ANTONIO COTRIM / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
Na stadionie w Faro od samego początku dominowali Portugalczycy, którzy mieli udzielić lekcji gospodarzom najbliższego Mundialu. Od pierwszych minut swoje szanse miał Andre Silva, który jednak nie potrafił pokonać dobrze dysponowanego bramkarza Saada Al Sheeba.

Poza Silvą, świetną okazję miał też Goncalo Guedes, katarski bramkarz kolejny raz jednak nie dał się pokonać. W 35. minucie Katar miał jedyny celny strzał, Ali Almoez wyszedł sam na sam z bramkarzem rywala, który jednak odbił piłkę urodzonego w Sudanie napastnika, który w 44 meczach w reprezentacji zdobył 23 gole.

Niedługo po tej sytuacji, wynik otworzył Cristiano Ronaldo, który wykorzystał błąd katarskiej obrony. Najsłynniejszy portugalski piłkarz zakończył swój udział w meczu 8 minut później, gdyż nie wyszedł już na drugą połowę.

W jednej z pierwszych akcji drugiej połowy, wynik podwyższył Jose Fonte. Przez całe spotkanie Portugalia oddała 25 strzałów, przy 3 reprezentacji Kataru i kolejne gole wisiały w powietrzu. Piłkę do bramki rywala skierował w 82. minucie Jose Fonte, jednak zagrał piłkę ręką. Wynik spotkania ustalił strzałem głową Andre Silva i Portugalia ostatecznie wygrała 3:0.

Portugalia - Katar 3:0 (1:0)
1:0 - Cristiano Ronaldo 37'
2:0 - Jose Fonte 48'
3:0 - Andre Silva 90'

Portugalia: Diogo Costa - Diogo Dalot, Danilo Pereira, Jose Fonte, Nuno Mendes (46' Nelson Semedo), Joao Mario (71' Joao Moutinho), William Carvalho (60' Bernardo Silva), Matheus Nunez (71' Bruno Fernandes)- Cristiano Ronaldo (46' Rafael Leao), Andre Silva, Goncalo Guedes (60' Joao Palhinha).

Katar: Saad Al Sheeb - Bassam Hisham Al Rawi, Salman Tarek, Abdelkarim Hassan - Pedro Miguel Correia, Hasan Al Haydos (70' Abdullah Al Ahrak), Karim Boudiaf (76' Assim Madibo), Abdulaziz Hatim, Abdulaziz Elamin - Ali Almoez (76' Yusuf Abdurisag), Akram Afif.

Żółte kartki: Carvalho (Portugalia) - Hassan, Afif, Madibo (Katar).