Pechowy wyjazd piłkarza Legii Warszawa na kadrę. Czeka go pauza

Trener Czesław Michniewicz nie skorzysta przez około osiem tygodni ze sprowadzonego w ostatnim oknie transferowym obrońcy. W meczu reprezentacji Izraela z Mołdawią kontuzji doznał Joel Abu Hanna.

Joel Abu Hanna WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Joel Abu Hanna
23-letni obrońca uszkodził więzadła boczne w kolanie - informuje portal legia.net. Jego powrót na boisko będzie możliwy dopiero w ostatnich meczach rundy jesiennej.

Joel Abu Hanna nie jest wiodącym piłkarzem w zespole Czesława Michniewicza. Jak dotąd wystąpił przez zaledwie 211 minut w czterech meczach PKO Ekstraklasy oraz dwóch pucharowych. Z tego punktu widzenia jego absencja nie będzie dużym osłabieniem. Z drugiej strony Legia Warszawa ma na nadrobienia ligowe zaległości, spotkania w Lidze Europy i Fortuna Pucharze Polski. Kontuzja ogranicza pole manewru szkoleniowca.

Abu Hanna doznał kontuzji w wygranym 2:1 meczu eliminacji MŚ 2022. Izrael grał w nim z Mołdawią. Do podstawowego składu został wstawiony przez selekcjonera po porażce 2:3 ze Szkocją. Występ Legionisty zakończył się już po 45 minutach.

Urodzony w Niemczech reprezentant Izraela był jednym ze wzmocnień Legii w letnim oknie transferowym. Do mistrza Polski przeniósł się z Zorii Ługańsk, która była jego pierwszym klubem poza Niemcami.

Czy Legia Warszawa awansuje do fazy pucharowej Ligi Europy?