Kontrowersja? Lewandowski cieszył się z kolejnego gola w Lidze Mistrzów. Tylko chwilę...

To była kapitalna akcja Bayernu Monachium. Robert Lewandowski już cieszył się z kolejnej bramki w Lidze Mistrzów, ale wtedy sędzia dostał sygnał.

Krzysztof Kaczmarczyk
Robert Lewandowski w pojedynku z Joao Mario Getty Images / Pedro Fiúza/NurPhoto / Na zdjęciu: Robert Lewandowski w pojedynku z Joao Mario
Bayern Monachium walczy o trzecie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Zadanie nie jest łatwe, bo rywale - Benfica Lizbona - niezwykli przegrywać przed własną publicznością.

W 42. minucie spotkania trybuny w Lizbonie jednak zamarły. Na prawym skrzydle z piłką znalazł się Kingsley Coman, który dograł do Roberta Lewandowskiego.

Polak uderzył natychmiast nie dając żadnych szans na interwencję bramkarzowi rywali. Radość trwała jednak krótko. Powód?

Obrońcy Benfiki szybko zgłosili, że "Lewy" skierował piłkę do bramki ręką. Sędzia Ovidiu Hategan skonsultował sytuację z wozem VAR, który faktycznie potwierdził protesty gospodarzy. Gol został anulowany. Co prawda Lewandowski dyskutował jeszcze z arbitrem, ale to już nie mogło zmienić jego decyzji.

Przypomnijmy, że kapitan reprezentacji Polski w tej edycji Ligi Mistrzów zdobył już cztery gole w dwóch meczach. W Lizbonie poluje na kolejne, ale po pierwszej połowie na tablicy wyników nadal 0:0.