Niebywałe! Życiówka Lewandowskiego

Robert Lewandowski w ligowym starciu z TSG 1899 Hoffenheim potwierdził swoją wysoką formę. W sobotę Polak wyrównał swój osobisty rekord.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski (z prawej) cieszy się z gola PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z prawej) cieszy się z gola
W ramach dziewiątej kolejki Bundesligi Bayern Monachium podejmował TSG 1899 Hoffenheim. Strzelanie w 16. minucie rozpoczął Serge Gnabry. Robert Lewandowski zaznaczył swoją obecność na boisku w pierwszej połowie. Snajper kapitalnie przymierzył zza pola karnego i podwyższył wynik na 2:0.

To była tylko kwestia czasu. Lewandowski strzelił gola numer 54. w 2021 roku i w ten sposób powtórzył swój wyczyn sprzed dwóch lat. Dla porównania Lionel Messi do tej pory uzbierał 40 trafień, natomiast licznik Cristiano Ronaldo zatrzymał się na 39 bramkach.

Lewandowski jest trzecim piłkarzem w historii, który przekroczył barierę 50 goli w jednym roku kalendarzowym. Wcześniej dokonali tego tylko wspomniani Messi oraz Ronaldo.

Kadrowicz osiągnął życiową formę w wieku 33 lat. Można spodziewać się, że będzie śrubował ten rekord w nadchodzących tygodniach. Przed doświadczonym napastnikiem jeszcze 14 spotkań w 2021 roku.

Przypomnijmy, że reprezentant Polski niedawno odebrał Złotego Buta. Jest też jednym z głównych faworytów do zdobycia Złotej Piłki - wyniki tego plebiscytu poznamy 29 listopada.