Kapitalny gol Świerczoka w Japonii. Ale się zabawił!

Znakomite wieści z Japonii. Jakub Świerczok popisał się kapitalną bramką w 33. kolejce japońskiej ekstraklasy. Polski napastnik znalazł się na ustach fanów.

Krzysztof Kaczmarczyk
gol Jakuba Świerczoka (Nagoya Grampus) z Vissel Kobe Twitter / J League / Na zdjęciu: gol Jakuba Świerczoka (Nagoya Grampus) z Vissel Kobe
Trafienie Polaka było ozdobą starcia Nagoya Grampus - Vissel Kobe, które finalnie zakończyło się wynikiem 2:2.

W 14. minucie Jakub Świerczok dostał kapitalne podanie i ruszył na bramkę rywali. Jednego z trójki defensorów położył sobie na ziemi, przełożył piłkę na lewą nogę i uderzył zza pola karnego nie do obrony.

Po tym uderzeniu było 2:0, ale drużyna naszego napastnika nie zdołała dowieźć triumfu do końca. Rywale wyrównali w 81. minucie z rzutu karnego, który wykorzystał Andres Iniesta.

Nagoya zajmuje aktualnie 4. miejscu w ligowej tabeli (58 punktów). Świerczok z kolegami stracili w niedzielę wielką szansę dogonienia trzeciego Vissel, który ma 61 "oczek". Gdyby zatem udało się dowieźć triumf, oba zespoły zrównałyby się ze sobą.

Świerczok w Japonii prezentuje niezłą formę strzelecką. W barwach drużyny Nagoya rozegrał we wszystkich rozgrywkach 15 meczów strzelając 9 goli. W samej ekstraklasie zagrał dziewięć razy i mógł się cieszyć z czterech bramek.